Як написати заяву на відгул: заява на відгул за свій рахунок

як написати заяву на відгул : заява на відгул за свій рахунок

Вам знадобиться
 • Чітий аркуш паперу
 • Ручка
 • Знання законодавства
Інструкція
 • . 1

  Практично у кожної людини бувають дні, коли він не може виконувати свої робочі обов’язки. Правильним рішенням у таких випадках буде взяти відгул. Однак керівництво багатьох фірм просто так вихідний не надасть, зажадавши написати відповідну заяву. Для його написання співробітнику потрібні певні знання. Відзначимо, що відгул може знадобитися в різних ситуаціях. Одна з них — відпрацювання зайвого часу. Начальство в даному випадку буде зобов’язане надати вихідний. Втім, документ все одно буде потрібно.

 • . 2

  Перед тим як написати заяву на відгул, потрібно порахувати кількість перероблених годин або днів, за які цей відгул береться. Також слід визначитися з датою свого позапланового вихідного дня. Якщо відгул потрібно з причин особистого характеру, порядок дій залишається таким же. Співробітник пише заяву, в якій зазначає бажані дні відпочинку. Говорячи про тривалість наданого відгулу, потрібно відзначити, що вона визначається трудовим законодавством і не може перевищувати 5 днів.

 • . 3

  Багатьох цікавить питання про те, як отримати відгул, який буде сплачений. Такий варіант існує — можна взяти вихідні з власного щорічної оплачуваної відпустки. Однак потрібно буде переговорити з керівництвом, яке вирішить, йти співробітнику назустріч чи ні. Якщо воно проявить лояльність, буде потрібно написати заяву на надання відпустки, його перенесення або подання його частини за відпрацьований час. У документі працівник докладно описує в ньому своє прохання і вказує точні дати відпустки.

 • . 4

  Тепер розповімо про те, як оформити сама заява, який ляже на стіл начальника. Отже, основна вимога — це письмова форма, інакше кажучи, папір заповнена від руки. Заповнюється вона на ім’я директора організації. У більшості випадків для цього береться аркуш формату А 4, у правому верхньому куті якого вказується ім’я керівника і співробітника. Причому використовується структура «від кого -« кому ».

 • . 5

  У заяві на відгул за свій рахунок також необхідно вказати власну посаду і (якщо є) структурний підрозділ, в якому ви працюєте. Слово «заява» пишеться посередині аркуша. Далі йде основний текст. У першій сходинці заяви зазвичай ставиться фраза: «Прошу надати мені». Її продовження залежить від варіанту бажаного відгулу. При цьому саме слово «відгул» не вживається — його міняють на поєднання «додатковий вихідний».

 • . 6

  Крім того, в документі, в залежності від конкретного випадку, вказуються час переробки або відпустку, з якого беруться вихідні дні. Але найголовніше — це, скінчено, прописати той день, в який потрібно відпочити. Висновок документа стандартне. Воно включає в себе розпис співробітника і дату складання. Після того як заяву готове, його передають керівнику (через секретаря або безпосередньо). Додамо, що відгул дається тільки за згодою начальства. Тому вихідні краще узгодити з керівником, навіть якщо співробітник складається з ним у дружніх відносинах. Це допоможе уникнути спірних ситуацій і зберегти довіру один до одного.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :