Як написати заяву на відпустку: інструкція, зразок

як написати заяву на відпустку : інструкція, зразок

Вам знадобиться
 • Ознайомитися з інструкцією
 • Ручка
 • Аркуш паперу
 • Комп’ютер
Інструкція
 • . 1

  Якщо в організації немає штатного розкладу, відповідно до якого визначається черговість відпусток співробітників, або якщо воно є, але з якоїсь причини термін відпустки не підходящий, і є потреба його змінити, то потрібно написати на ім’я начальника або виконуючого обов’язки начальника заяву. Заява має бути складено у форматі прохання про надання чергового або позачергового відпустки.

 • . 2

  Тепер від загальних принципів, конкретно до того, як написати заяву на відпустку (черговий). Заява подається у письмовій формі, простіше буде написати його від руки, але можна і надрукувати на комп’ютері. Буде потрібно аркуш паперу. У верхньому правому куті потрібно написати, на чиє ім’я подається заява із зазначенням посади цієї людини в організації та назви організації (як приклад, «Генеральному директору ТОВ» Фірма «Іванову А. А.), а також від кого надходить заява (від Іванова З . С.). Далі приблизно посередині аркуша — слово «заяву». На наступному рядку потрібно написати в який термін хотілося б отримати відпустку, а також підстави, за якими обов’язково його надання («прошу надати мені в період з … по. .. основний щорічну оплачувану відпустку «). Нижче цього запису потрібно поставити дату, і підпис з розшифровкою.

 • . 3

  Тепер, до того, як надається відпустка на підставі заяви працівника. Роботодавець може відмовити у наданні оплачуваної відпустки у разі, якщо співробітник пропрацював у фірмі менш 6 місяців, а також з причини виробничої необхідності (незавершеності важливих для організації справ, якими займається збирається у відпустку особа; нестача кадрів для нормального функціонування фірми і т. п.). У цих випадках роботодавець може надати неповний відпустку, а що залишилися дні перенести на наступний рік, або, приміром, розділити відпустку співробітника на дві частини в один рік.

 • . 4

  Зараз варто звернути свою увагу, як відправити у відпустку того, для когось ця відпустка буде позачерговим — неоплачуваним. Це може бути, наприклад, відпустку з лікування хвороби, відпустка по догляду за дитиною або потребують опіки родичем або у зв’язку з іншими надзвичайними обставинами. У цьому випадку у відпустку відправляються також за заявою такого ж формату, як і у чергової відпустки, але з докладним зазначенням причини, по якій потрібно терміново піти у відпустку. Найчастіше, роботодавці входять в положення співробітника і відправляють у відпустку, а іноді навіть відшкодовують частину витрат, у разі попадання співробітника у важку життєву ситуацію.

 • . 5

  Якщо виникає ситуація, коли немає можливості з’явиться на роботі в потрібний термін після чергової відпустки, то потрібно знати, як продовжити відпустку не порушуючи трудову дисципліну і трудове законодавство. Найпростіший спосіб — оформити під час відпустки лікарняний лист. На його підставі та з надання його в канцелярію організації є право на продовження відпустки на кількість днів, який було витрачено на лікування — від дати відкриття лікарняного листа до дати його закриття лікарем. У тому, щоб скласти і заповнити заяву на відпустку немає нічого складного. Якщо співробітник сумлінно виконує свої обов’язки, то начальник завжди піде на зустріч такій людині, як при наданні чергового, так і позачергового відпустки.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :