Як написати заяву про компенсацію за невикористану відпустку?

як написати заяву про компенсацію за невикористану відпустку?

Вам знадобиться
 • Трудовий кодекс
 • Особиста картка
Інструкція
 • . 1

  Будь-який громадянин має право на законний чергову відпустку, також він має право написати заяву на компенсацію за невикористану відпустку. Основний оплачувану відпустку витрачається не завжди повністю, а причини бувають різні. У будь-якому випадку працівник може написати заяву і отримати компенсацію відповідно до трудового законодавства. Трудовий кодекс РФ (ст. 126) дозволяє працівникам компенсувати ті дні, які він не встиг використати для відпочинку. Компенсація відбувається в грошовій формі. Отримання компенсації за відпустку відбувається після того, як працівник напише заяву і віддасть роботодавцю на розгляд. Перед написанням такої заяви, працівник повинен вивчити правила надання компенсації за відпустку, вони обумовлені в статті Трудового кодексу

 • . 2

  Знання Трудового кодексу особливо знадобиться у випадках виникають непорозумінь, щоб працівник зміг грамотно спертися на статті, що стосуються своєї відпустки та компенсації за невикористані дні. Крім основної відпустки, працівник, можливо має право на додаткові дні відпочинку. Про такі дні в Трудовому кодексі є окрема стаття і краще з нею ознайомитися заздалегідь. Не існує жорстких правил оформлення заяви про компенсацію, його можна писати в довільній формі, від руки. Написання заяви на компенсацію буде простіше, якщо працівник вивчить заповнений зразок. На листі зазначаються ПІБ та посада того, кому адресовано заяву, наприклад, керівника компанії (ліворуч зверху), а також назва підприємства, яке він очолює.

 • . 3

  Далі йде займана посада того, хто пише заяву, а також всі його персональні дані повинні бути вписані в родовому відмінку. Все має бути написаний відповідно до штатного розкладу організації. Також заява містить в собі прохання працівника про виплату компенсації за невикористану чергову відпустку. При цьому потрібно вказати точну кількість днів. Кількість днів невикористаної відпустки (відпусток) вписуються для того, щоб правильно розрахувати надану за нього компенсацію. Якщо працівник точно не знає кількість невикористаних днів від відпустки, то необхідно звернутися з цього питання до відділу кадрів підприємства.

 • . 4

  Для того щоб розрахувати кількість днів відпустки — кадровики вивчать особисту картку, в якій зафіксовані всі використані відпустки даного працівника. Розрахунок кількості календарних днів відбувається дуже швидко. Після того як було написано заяву, ставитися підпис працівника і здається роботодавцю на розгляд. Якщо заява написана правильно і відповідає дійсності, роботодавець повинен підписати його без проблем і працівник отримає компенсацію за ці дні. Але потрібно врахувати, що роботодавець не має право компенсувати всю відпустку, так як про це говоритися в Трудовому кодексі. Працівник може отримати компенсацію тільки за половину чергової відпустки, а другу половину він повинен використовувати в обов’язковому порядку.

 • . 5

  Вагітні та неповнолітні особи не можуть отримати компенсацію за невикористану відпустку. Також така компенсація не належить до осіб, які працюють в особливих (шкідливих, небезпечних) умовах. Так як ці працівники повинні використовувати відпустку повністю. Якщо працівник звільнився, то відпустка йому буде компенсований незалежно від того, яку він займав посаду. Компенсація роботодавцем здійсниться тільки за ті дні, які були відпрацьовані працівником в організації. Т. е. працівник фактично був присутній на робочому місці протягом певного періоду. На практиці бували випадки, коли роботодавець тягнув з виплатою грошових компенсаційний або зовсім не хотів виплачувати. У такому випадку потрібно звертатися до професійних юристів, які будуть вести переговори з роботодавцем, і з’ясовувати підстави відмови.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :