Як написати заяву в школу?

як написати заяву в школу?

Вам знадобиться
 • Аркуш паперу формату А 4
 • Ручка
 • Довідник шкіл
 • Готовий шаблон
Інструкція
 • . 1

  Правильне складання документа включається дотримання структури: «шапка», зміст прохання, обов’язкові реквізити. Для правильного заповнення «шапки» заяви рекомендується скористатися довідником шкіл або готовим шаблоном для правильного написання посади чиновника і найменування навчального закладу. «Шапка» представляє синтаксичне єдність, і коми не використовуються, так як роль роздільника виконує перенесення на новий рядок.

 • . 2

  Текст «шапки» заповнюється у правому верхньому куті стандартного аркуша в стовпчик. Реквізити адресата (кому адресується документ) заповнюються в давальному відмінку. У першому рядку вказується посада чиновника (директор, заступник, класний керівник). У другій — найменування навчального заяви, в третій — Ф. І. О. посадової особи. Реквізити заявника заповнюються з нового рядка «шапки» в родовому відмінку.

 • . 3

  Звичний прийменник «від» в сучасному діловодстві не використовується, тому щоб дізнатися, як записатися в школу достатньо вивчити готовий шаблон і дотримуватися стандартну форму письмового звернення: вказати П. І. Б., місце проживання , контактний телефон. Найменування документа — «заяву» пишеться з маленької літери, в центрі листа з нового рядка. Після назви документа ставиться крапка.

 • . 4

  Зміст документа — найвідповідальніший момент, так як від лаконічності викладення прохання залежить ефективність прийнятих чиновником заходів. Основними вимогами до змісту документа в офіційно-діловому стилі є стислість, нейтральний тон, мінімум ліричних відступів. Для заяви про прийом до навчального заяву початком першого речення з нового рядка може бути слово «прошу» і короткий виклад прохання.

 • . 5

  Вільна форма звернення допускає використання зображень, таблиць і не обмежує заявника за обсягом тексту. Однак складнопідрядні пропозиції та опис подій, які не мають прямого відношення до суті прохання, рекомендується виключити. Якщо суть прохання полягає у відновленні порушених прав дитини, то перед тим як написати заяву в школу необхідно вивчити законодавство і вказати правову норму.

 • . 6

  Якщо необхідна аргументація (при переїзді, зміні обставин, особистих причин переведення в іншу школу), то рекомендується використовувати в структурі документа опцію «додаток» і додавати копії документів до заяви. Додаток вказується після змісту прохання зліва з нового рядка: пишеться «додаток» і перераховуються назви документів. Останній штрих — обов’язкові реквізити заявника: дата, «жива» підпис, розшифровка підпису. Всі дані вказуються в одному рядку в напрямку «зліва-направо».

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :