Як натренувати пам’ять?

як натренувати пам'ять?

Вам знадобиться
 • Пам’ять
 • Мозок
 • Інтелект
Інструкція
 • . 1

  Надзвичайно важливим фактором у досягненні людиною намічених цілей є запам’ятовування, яке йому забезпечує пам’ять. Серед простих смертних є люди з феноменальною пам’яттю. Природа щедро наділила їх цим даром від народження. Але що ж робити звичайній людині з посередньою пам’яттю? Виявляється, наша пам’ять не на багато відрізняється від пам’яті унікуму. Просто в більшості своїй люди не вміють користуватися цим скарбом. Адже не секрет, що в повсякденному житті більшість з нас просто хаотично проковтує інформацію, не піклуючись про її подальше запам’ятовуванні.

 • . 2

  І якщо станеться щось згадати, це коштує великих зусиль. Навпаки, видатні вчені навіть у похилому віці здатні запам’ятати купу спеціальної інформації набагато краще, ніж їхні молоді учні. Так от, щоб домогтися успіху в житті, стати процвітаючим людиною, допоможуть знання про те, як тренувати пам’ять і як за короткий відрізок часу домогтися її якісних результатів. Пам’ять людини підрозділяється на довготривалу, короткочасну і миттєву. У першій — інформація може зберігатися роками і навіть десятиліттями. Це ларчик постійної інформації, до якої ми звертаємося щодня і про що думаємо постійно. Короткочасна пам’ять зберігає інформацію від декількох хвилин до декількох тижнів.

 • . 3

  І оскільки людина до неї більше не повертається, ця інформація стирається за непотрібністю. Найкоротшою є миттєва пам’ять, в якій зберігається інформація лічені секунди, іноді — частки секунди. Прикладом можуть служити перехід людиною широкої автостради з швидко рухомими об’єктами. У таких ситуаціях йде зорова оцінка мозком ситуації і блискавичне запам’ятовування положення автомобілів. Але по закінченні переходу всі моменти стираються. Короткочасна пам’ять — запорука довготривалою. А довгострокова є показником інтелекту людини.

 • . 4

  В даний час існує безліч методів і способів, спрямованих на її розвиток і активізацію. Щоденна тренування пам’яті, що припускає виконання нескладних розумових вправ, що сприяють її подальшому розвитку, дозволить не тільки запам’ятати потрібні деталі, події, людей, почуття «давно минулих днів», але ще й подарує незабутні відчуття пережитих моментів. Зберегти і примножити пам’ять допоможе щохвилинне її використання. Крім спеціальних вправ в даний час існують різні методи і способи поліпшення пам’яті. Насамперед, необхідно горіти бажанням розвивати свою пам’ять. Здавна відомо, що під лежачий камінь і вода не тече. Значить, при бажанні запам’ятати якусь інформацію, необхідно зосередитися, провести зв’язує ниточку між важливою інформацією і своїм особистим життям або набутими знаннями, навичками, досвідом.

 • . 5

  Запам’ятовування буде тим ефективніше, чим більше зв’язків буде встановлено. Якщо якась інформація віддана забуттю, а вона вкрай необхідна, треба напружити пам’ять і постаратися її згадати. Читання хороших стоять книг із записами короткого змісту, дійових осіб і наступного відновлення сюжету так само позитивно впливає на поліпшення пам’яті і є прекрасною її тренуванням. Не менш ефективні заняття спортом, захоплення танцями і взагалі будь-яке движенье, яке збільшує приплив крові до головного мозку, збуджує психічні процеси, а вони в свою чергу сприяють кращому сприйняттю, обробці та видачі інформації. Ні в якому разі не можна зазубрювати інформацію, наприклад, при підготовці до сесії або чергового доповіді. Вона в пам’яті не залишиться.

 • . 6

  Зчитуючи інформацію, бажано представляти образи, переказувати текст, але своїми словами з додаванням власних думок і виразом особистої точки зору. І авторитет професора або аудиторії забезпечений. Гарна пам’ять — це активна пам’ять. Саме в прояві активізації мислення відбувається ефективне запам’ятовування. Ну от, скажімо, немає нічого солодшого для людини, ніж чути своє ім’я. Ще Дейл Карнегі, даючи настанови про те, як розташувати до себе людей, згадував про цю значущу моменті спілкування. Щоб запам’ятати нове ім’я, необхідно пов’язати його шляхом асоціацій зі своїми близькими, знайомими, друзями або видатними людьми.

 • . 7

  Якщо запам’ятовуванню підлягає номер телефону, то потрібно розбити його цифри на сектори, кожен з яких проасоціювати, наприклад, з днем чи роком народження, номером будинку, квартири. Решту зробить пам’ять. Сучасна методика тренування пам’яті пропонує кількаразове повторення інформації, що вимагає запам’ятовування, заняття рукоділлям, декламування на пам’ять улюблених віршів, оволодіння іноземними мовами і навіть правильне харчування, під час якого відбувається насичення організму, і мозку зокрема, поживними речовинами. Ці дії сприяють поліпшенню роботи головного мозку і активізації пам’яті.

 • . 8

  Незважаючи на швидкість технічного прогресу, поява новітніх технологій у галузях кібернетики, обчислювальної техніки, програмування, людська пам’ять залишається незамінним, найнадійнішим флеш-накопичувачем інформації про минулі, справжні і майбутні події людського життя.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :