Як навчити дитину читати в 6 років?

як навчити дитину читати в 6 років?

Вам знадобиться
 • Азбука
 • Картки
Інструкція
 • . 1

  Не кожен батько може бути настільки компетентний у тому, щоб навчити свого маленького дитину читати. Цей процес не тільки займає багато часу, сил та енергії, але і вимагає спеціального тонкого підходу до справи. Природно, можна віддати малюка в підготовчу школу, де з ним будуть займатися фахівці, які знають, як навчити дитину читати по складах в 6 років, але найкраще, постаратися самостійно дати перші необхідні знання малюкові.

 • . 2

  Шість років — це самий оптимальний вік для того, щоб дитина змогла зрозуміти і усвідомити те, що з ним відбувається, не кажучи вже про те, що мозок дитини в даний проміжок часу вбирає всю інформацію, як губка. Так як навчити читати дитину 6 років? Для початку треба вивчити з ним алфавіт. Алфавіт можна вчити в пісеньці, складати спеціальні картинки, на яких кожна буква буде намальована красивими і яскравими фарбами. Дитина повинна вчити не звуки букв, а їх назви, наприклад, «ка», «ел». Будь буква на картках повинна бути представлена в декількох екземплярах. Краще всього зробити ці картки з картону і разом з дитиною придумувати слова, що починаються на цю букву.

 • . 3

  Після того як алфавіт вивчений, можна почати безпосередньо саме навчання читанню. Хоча ще на етапі вивчення алфавіту можна зіставляти дві картки, які вже знайомі малюкові, і просити його з’єднати знайомі букви. Самим побитим, простим і доступним стилем для дитини є — «ма», повторення якого перетворюється в слово «ма-ма». Навчити дітей читати вкрай важко, малюк з першого разу просто не зможе зрозуміти, як з двох картинок вийшов склад, тому батько повинен продемонструвати йому приклади з’єднання знайомих для нього букв до того моменту, поки дитина не зрозуміє суть необхідного від нього.

 • . 4

  Як тільки дитина зможе з’єднувати один склад з двох букв, абсолютно не важко і не замислюючись, можна розширити рамки вимоги: просити прочитати склад з трьох букв або з’єднати декілька складів разом. Ні в якому разі не можна проявляти своє невдоволення, якщо у дитини не виходить прочитати склад у перший раз, цілком можливо, що він зможе прочитати нормально тільки з десятої спроби. Систематичні вправи для читання повинні проводитися щодня. Можна купити спеціальну дошку-алфавіт — вона допоможе навчитися читати вашому малюкові. Для цього треба повість її в кімнаті дитини. За допомогою цієї дошки малюк буде кожен день грати і при цьому вивчати букви, адже при натисканні на будь-яку кнопку вона «вимовляє» назва літери вголос. У самому кінці дитині можна купити абетку і намагатися читати її з ним кожен день, поки дитина не навчитися добре читати.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :