Як навчити дитину плавати?

як навчити дитину плавати?

Вам знадобиться
 • Вивчити всі методики навчання маленьких дітей плаванню
 • Проконсультуватися з дитячими спеціалістами та тренерами з плавання
 • Вибрати відповідну форму навчання
 • Басейн
Інструкція
 • . 1

  Дитина в ранньому віці осягає світ, граючи. Якщо ви зумієте створити малюкові умови, за яких він буде сприймати плавання як гру — результат буде досягнутий за кілька днів. Велика кількість яскравих надувних іграшок, гумові круги і манжети для підтримки дитини у воді — все це має привернути увагу дитини до плавання.

 • . 2

  Зрозуміло, відразу вчити малюка класичним стилям плавання не має сенсу. Для його фізичного розвитку це поки важко, проте навчити його азам плавання буде дуже корисно.

 • . 3

  Для початку виберіть водойму, де буде відбуватися навчання. Ідеальний варіант — басейн, в якому є «жабник» — мілководна басейн, в якому глибина буде комфортною для дитини. Там він може навчатися під вашим контролем або під керівництвом досвідченого дитячого тренера з плавання. У самому ранньому віці навчання краще проводити з мамою, а після 5 років — з тренером.

 • . 4

  На море навчання малюка доведеться проводити вам самим. Для цього вибирайте мілководді і ні на секунду не випускайте дитину з поля зору, щоб прибій не потяг малюка на глибину. Обов’язково використовуйте яскравий рятувальний надувний круг або надувні манжети, які підстрахують дитини.

 • . 5

  Дуже важливо, щоб дитина довіряв вам і не боявся біля вас плавати. При цьому не потрібно підтримувати малюка весь час — він повинен все робити самостійно! Тільки так результат буде досягнутий швидко. Максимум, що повинно страхувати дитину — це гумовий круг і манжети, та й то тільки на самому початку навчання.

 • . 6

  Привчіть малюка перед входом у воду провести розминку і розігріти м’язи рук і ніг, щоб їх не зводило у воді. Можна трохи побігати, пострибати, поприседать. Входити у воду з розбігу — не найкращий варіант, краще це робити швидким кроком, щоб поступово звикнути до температури води.

 • . 7

  Початкова стадія навчання — статичне плавання, яке дозволить дитині освоїтися, навчитися правильно дихати і підтримувати тіло в воді, орієнтуватися в новому середовищі і контролювати свій стан. Головна мета цього етапу — подолати страх перед водою.

 • . 8

  У ході навчання статичному плавання ви повинні навчити дитину правильно дихати — вдихати повітря на поверхні і видихати його під водою, занурюючись з головою. Вчіть малюка занурюватися під воду з відкритими очима, щоб він міг бачити дно і добре орієнтуватися. Покажіть йому вправу «Поплавок», щоб він зрозумів, що тіло людини спливає у воді при правильному диханні.

 • . 9

  Відрегулювавши дихальний цикл, починайте вчити малюка лежати на воді, рівномірно і ритмічно дихаючи. Спочатку можете використовувати для цього пінопластову дошку. Ця вправа допоможе йому навчитися тримати тіло у воді горизонтально і знайти спосіб відпочинку у воді, коли він втомиться від плавання. Вміючи лежати на спині, дитина не буде поспішати до берега або буйки, щоб відпочити, а зможе відпочивати і відновлювати сили прямо у воді. Це найнадійніший спосіб не потонути в будь-яку погоду і долати великі відстані, роблячи при необхідності перепочинку.

 • . 10

  Паралельно на мілководді навчайте дитину руху ногами у воді. Спочатку він може «бовтатися» ніжками, сидячи в рятувальному колі або в нарукавних манжетах. Пізніше, коли дитина освоїться у воді і зможе самостійно триматися на поверхні, засвоїть основні рухи, — манжети і коло можна прибрати і почати плавальні вправи без страховки.

 • . 11

  Не відмовляйтеся від тренувань і відпрацювання правильних плавальних рухів на суші. Показуйте дитині правильні рухи і повторюйте їх разом з ним. Потім повторюйте їх у воді до повного засвоєння. І все це потрібно робити в невимушеній формі гри, щоб дитині вона приносила задоволення. Важливо, щоб малюк і ваше плавання сприймав як гру. Граючи, ви швидко навчитеся плавати без страхувальних засобів.

 • . 12

  Існує в техніках навчання дітей плаванню «зворотний» методика подолання страху перед водою, при якій малюка спочатку вчать пірнати, а потім вже плавати. Аргументовано вона тим, що малюки бояться занурюватися у воду. А навчившись спочатку пірнати і занурюватися, дитина потім вчиться спливати і плисти, вже не боячись занурень. Методика побудована на сприйнятті плавання грудних немовлят, для яких занурення в воду не представляє праці — адже воно нагадує їм знаходження в утробі матері. Навчившись пірнати і затримувати дихання, малюки втрачають страх і припиняють судомні спроби втриматися на поверхні, заспокоюються і починають спокійно плавати. Ця техніка допомагає дитині навчитися затримувати дихання досить надовго і плавати під водою. Подальше навчання плаванню на поверхні після цього перестає бути для них проблемою.

 • . 13

  В принципі, давши дитині основні знання з азам плавання і відпочинку на воді, ви можете передати малюка на навчання серйозного плавання професійним тренерам. Робити це можна коли дитині 5 — 7 років, і він знаходиться у віці активного навчання. Шкільні секції плавання — прекрасне рішення проблеми відпрацювання класичних стилів, підвищення майстерності і початку занять професійним спортивним плаванням. Робити це потрібно тільки в тому випадку, якщо дитина проявляє інтерес до плавання.

 • . 14

  Навантаження в цьому віці потрібно дозувати — плавати можна кожен день, але по одному разу і не більше двох годин на день. Збільшення навантажень буде стомлювати дитини і позначиться на його здоров’ї і серцевої діяльності.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :