Як навчити першокласника швидко читати?

як навчити першокласника швидко читати ?

Вам знадобиться
 • Картки з текстами
 • Олівці і папір
 • Лінійки
 • Картки зі словами
Інструкція
 • . 1

  У першому класі звертають увагу на чітке і усвідомлене читання всіх слів і промовляння закінчень. До кінця першого півріччя дитина повинна читати не менш 25 — 30 слів на хвилину, до кінця другого півріччя — не менше 55 — 60 слів на хвилину. Вже в цьому класі батьків задаються питанням про те, як навчити першокласника швидко читати.

 • . 2

  Заняття читанням повинні бути регулярними (оптимально — 10 — 15 хвилин 2 — 3 рази на день, якщо дозволяє бажання дитини, можна займатися довше і частіше). Тексти повинні бути нескладними і мати зрозумілі для дитини слова. При збільшенні темпу читання дитини необхідно тренувати пам’ять, увагу, збільшувати словниковий запас, розвивати артикуляційний апарат.

 • . 3

  Коли дитина навчилася читати по складах, необхідно займатися візуалізацією і промовлянням тексту, який він прочитав. Засічіть хвилину, нехай дитина прочитає текст, 5 — 7 хвилин обговоріть його або намалюйте ілюстрацію до тексту. Потім порахуйте, скільки дитина прочитав слів за хвилину, і запропонуйте йому перевершити себе. Паралельно будете першокласника вчити рахувати. Не читайте один і той же текст більш 3 раз, щоб дитині не набридло. Практикуйте читання тексту дитиною про себе, але з обов’язковим промовлянням.

 • . 4

  Розділіть текст на кілька частин і читайте по черзі з дитиною. Він читає — ви стежите за текстом за допомогою лінійки, ви читаєте — він стежить (у кожного повинен бути свій примірник). Лінійкою потрібно закривати прочитаний текст, якщо у дитини є звичка двічі читати одне і те ж слово, або «підпирати» рядок, якщо дитина часто втрачає місце, де він зупинився. Останнє можливо, якщо дитина відволікається, тому необхідно прибрати все зайве з поля зору дитини. Почитайте дитячі казки в ролях і різними голосами (у зайчика — тоненький голосок, у вовка — грубий). Дитина зрозуміє, щоб було цікавіше грати, необхідно навчитися читати швидше.

 • . 5

  Потрібно показувати необхідність читання в побуті. Напишіть список продуктів і серед них напишіть іграшку. По дорозі в магазин влаштуйтеся на лавочці, нехай дитина знайде серед списку продуктів назва іграшки, яку необхідно купити дитині. Коли будете думати, як написати портфоліо першокласника, нехай він прочитає і схвалить ваші начерки. Читайте разом оповідання, а дійшовши до цікавого місця, відійдіть, пославшись на справи. Якщо дитина сама дочитає розповідь, похваліть, розпитайте про продовження.

 • . 6

  У другому і третьому класі збільшують темп читання до необхідного оптимального мінімуму ( 150 — 180 слів на хвилину). Оптимальний темп читання необхідний учневі для успішного засвоєння шкільної програми. Якщо не пропустити опрацювання техніки читання в першому класі, то й не постане питання про те, як допомогти першокласнику вчитися далі. Якщо дитина читає уважно, промовляє склади, не ковтає закінчення, буде легко і те, як навчити писати першокласника грамотно.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :