Як навчити вівчарку командам: відпрацювання основних команд

як навчити вівчарку командам: відпрацювання основних команд

Вам знадобиться
 • Вівчарки
 • Повідець
 • Нашийник
 • Частування для цуценяти
Інструкція
 • . 1

  Вівчарка стає все більш популярною серед собаківників. І не даремно, адже вона визнана однією з найрозумніших і легко яких навчають порід. Справді, власники цих чудових собак відзначають, наскільки вони слухняні і віддані. Але, як і з будь іншою породою, займатися з цією твариною слід починати з самого раннього віку. Адже, чим раніше почати навчання, тим менше буде проблем з собакою в дорослому віці.

 • . 2

  Тим, хто хоче мати в майбутньому слухняну і безпроблемну собаку, важливо знати, як навчити вівчарку командам. Також необхідно мати на увазі, що навчання краще починати, коли щеня почав відгукуватися на свою кличку. А щоб дресирування не стала нудним і нецікавим заняттям для тварини, позитивний результат потрібно закріплювати ласощами. Крім того, категорично забороняється бити собаку за непослух, а також слід уникати грубих окриків. Справа в тому, що подібні методи виховання заважають налагодити контакт між господарем і цуценям.

 • . 3

  Найперша команда, яку повинна освоїти собака, це «До мене». Для відпрацювання цієї команди важлива кличка. Для початківців власників собак чоловічої статі слід знати, як назвати вівчарку хлопчика. Адже для такого грізного і статного пса і кличка повинна бути відповідною. Також важливо, що тварини краще сприймають короткі двоскладові імена. Вибравши кличку, можна починати відпрацьовувати команду. Щеня повинен асоціювати підхід до господаря тільки з позитивними емоціями. Тому, як тільки малюк підбіг по команді, потрібно тут же похвалити його і дати ласощі. Іноді буває, що маленький «німець» може не відразу підійти на поклик. У цьому випадку не можна карати цуценя, а після того, як він все-таки виконає команду, його все одно потрібно похвалити.

 • . 4

  У віці двох місяців щеня готовий для навчання команді «Поруч». За цією командою собака повинна йти біля лівої ноги господаря, при цьому вона не повинна ні забігати вперед, ні відставати. Щоб зрозуміти, як навчити вівчарку виконувати різні команди, потрібно знати трохи про психологію собак. Так, цуценята краще піддаються дресируванню, якщо заняття проводити в ігровій формі, а в якості заохочення використовувати ласощі. При відпрацюванні команди «Поруч» потрібно взяти в одну руку поводок, в іншу смачне частування. Далі потрібно чітко вимовити команду і почати рух. При цьому ласощі потрібно тримати перед носом собаки, щоб вона тягнулася за ним. Через кожні кілька метрів цуценя потрібно пригощати. Щоб тренування не набридли вихованцеві, тривалість заняття не повинна перевищувати 10 хвилин.

 • . 5

  Важливо, щоб цуценя добре знав свою кличку, адже це запорука успішного дресирування. Часто у початківців власників виникає питання: як назвати вівчарку дівчинку? Критерії імені для сук такі ж, як і для псів: стислість і співзвучність. Також дуже важливо звертатися до собаки під час тренувань. Вівчарка, яка вміє ходити «Поруч», без праці навчиться «Сидіти». Для цього господарю під час виконання команди «Поруч» слід зупинитися, а потім злегка натиснути на круп цуценя. Як тільки собака почне сідати, потрібно чітко вимовити «Сидіти», після чого обов’язково слід частування і похвала.

 • . 6

  Навчити цуценя «Лежати» так само просто, як привчити вівчарку приходити на поклик господаря. Для цього потрібно спочатку дати команду «Сидіти». Після цього, тримаючи в руці ласощі, повільно опустити його до землі. При цьому другий рукою слід трохи натиснути на холку. Коли собака почне нахилятися, щоб лягти, потрібно чітко вимовити команду «Лежати». Після цуценя має отримати порцію частування і похвали.

 • . 7

  Під час дресирування вівчарки важливо пам’ятати, що навчати собаку новим командам потрібно тільки після того, як добре засвоєні і відпрацьовані основні. Наприклад, навчаючи цуценя аппортіровке предметів, потрібно постійно повторювати команди «До мене» і «Сидіти». Слід також знати, що тільки постійні і регулярні тренування допоможуть виростити слухняну і врівноважену собаку, який і є вівчарка.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :