Як навчитися їздити на велосипеді дорослому?

як навчитися їздити на велосипеді дорослому?

Вам знадобиться
 • Відповідне місце для навчання
 • Інструктор
 • Бажання навчитися їздити на велосипеді
 • Впевненість у собі
 • Деякі теоретичні знання про устрій велосипеда
Інструкція
 • . 1

  Одна з головних проблем дорослої людини — психологічна. Він боїться, соромиться того, що ось, він такий великий, а не вміє кататися. Порахують за дивака, засміють, покрутять пальцем біля скроні. І ось вже проблема «як навчитися їздити на велосипеді» здається нездоланною. Впевненість у собі плюс бажання — перший крок у потрібному напрямку. Вкрай бажано, щоб з вами був інструктор. Нехай це буде ваш друг чи подруга, чоловік або дружина, головне, щоб ця людина була не тільки доброзичливо налаштований, а й мав навички практичного водіння. Що толку від інструктора-теоретика? Теоретично, не встаючи зі стільця, ви теж напевно знаєте, ЯК їздити на велосипеді.

 • . 2

  Вибір майданчика для навчання — важливе справу. Це може бути парк з асфальтованими або гравійними доріжками, пустельний двір, набережна річки або моря. Головне, щоб було, де розвернутися! Починаємо навчання. Вчимося правильно сідати і починати рух. Велосипед, як ви, напевно, помітили, має два колеса, з’єднані з двома педалями ланцюговою передачею. Тримаючись за кермо двома руками, встаємо зліва від велосипеда. Тепер переводимо правою ногою ліву педаль в крайнє верхнє положення. Ставимо ліву ногу на ліву педаль, правою ногою відштовхуємося від землі. Поїхали! Для початку просто постарайтеся, щоб велосипед рухався накатом. Основна складність — тримати рівновагу. Потім перекидаємо ногу через раму, і в дорогу. Якщо рами немає, тим краще для вас.

 • . 3

  Важливо: відразу набираємо швидкість. Чим вище швидкість, тим велосипед стійкіше на дорозі. При їзді велосипедист знаходиться в стані динамічної рівноваги. Для того щоб його утримати, існує кермо, про нього не варто забувати. Поїхали! Ви відразу відчуєте, що велосипед повело або вправо, або вліво. Ще мить, і ви впадете. Тому запам’ятайте основний принцип їзди — повертаємо кермо в бік, протилежний тому, в яку ви збираєтеся впасти.

 • . 4

  Кілька невдалих спроб і синців, і ось ви вже спіймали точку рівноваги, і їдете самостійно. Ще кілька зауважень, і питання «як навчиться їздити на велосипеді дорослій людині» перед вами ніколи не виникне. Не треба дивитися на колесо, дивіться вперед, оцінюйте обстановку, відстань до того чи іншого об’єкта. Пам’ятайте — ви не повинні наражати на небезпеку себе та інших. Велосипед все ж транспортний засіб, і в невмілих і недосвідчених руках може бути небезпечний.

 • . 5

  Вчимося гальмувати. Зайве говорити, що гальма повинні бути в повному порядку. На велосипеді, як правило, є і ручний, і ніжні гальма. У разі необхідності останній приводиться в дію шляхом обертання педалей у зворотному напрямку. Такий гальмо знаходиться на задньому колесі. Варто знати: від сили натискання залежить, наскільки різко або плавно велосипед буде зупинений. З ручним гальмом справа йде простіше — його рукоятки розташовані на кермі і приводять в дію гальмівні колодки на обох колесах. Вчимося повертати. Поворот направо — кермо направо, поворот наліво — кермо ліворуч. Вчимо правила дорожнього руху, оскільки ви стали повноправним його учасником, коли освоїли «залізного коня». Щасливої дороги!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :