Як навчитися давати відсіч свекрухи: поради психолога

як навчитися давати відсіч свекрухи : поради психолога

Вам знадобиться
 • Психологічне рівновагу
 • Почуття власної достоіства
 • Доброзичливість
 • Любов до чоловіка
Інструкція
 • . 1

  Ледве вийшли з РАГСу молодята зазвичай так і світяться від щастя. Ним може здаватися, що попереду їх чекає тільки щастя. Як у казці або романтичному фільмі. . . Але і кіно теж буває різним. Чого вартий, наприклад, голлівудський фільм «Моя свекруха — монстр» — про ненависть матері чоловіка до своєї невістки і активних дії проти тієї.

 • . 2

  А адже це — реальність. Виявляється, в доважок до шалено улюбленої другій половинці йдуть його / її не завжди доброзичливі родичі. Як не дати їм перетворити казку на фільм жахів? Як навчитися давати відсіч їх надмірного втручання в життя своєї родини? Причому зазвичай найбільш люто протистояння не зятя з тещею, а свекрухи з невісткою — адже це боротьба за одного чоловіка. Що ж робити в ситуації подібної «домашньої війни», щоб справа не дійшла до розлучення? Тактика поведінки молодої дружини повинна прямо залежати від характеру матері її чоловіка.

 • . 3

  Психологи зазвичай виділяють п’ять типів свекрух залежно від їх поведінки відносно невістки. Наприклад, диктатор. Вона відрізняється безцеремонністю і звикла усіма управляти. І іншого поведінки щодо неї, окрім як дати відсіч відразу ж, бути не може. Посмішки і гра в дипломатію лише погіршить ситуацію: свекруха подумає, що виграла. З диктатором — втім, як і з іншими типами — треба вміти чітко виставляти кордону, захищаючи своє приватне психологічний простір і не пускаючи туди нікого. Це може здаватися грубим — але допоможе раз і назавжди розставити крапки над «i» у відносинах з мамою чоловіка.

 • . 4

  Другий тип — квочка. Вона чимось схожа на диктатора, т. к. завжди все робить так, як потрібно їй самій, — але під виглядом турботи. Дуже любить давати поради — навіть коли не просять. Ключ до неї — політика угодовства, тобто нічого, окрім як «дати відсіч словами». Вислуховувати її і навіть іноді слідувати її вказівкам. Відчувши, що потрібна і що «її хлопчика» ніхто не забирає, вона перестане втручатися. . . Третій тип — «вередлива дитина»: завжди вимагає уваги до себе, скаржиться на неіснуючі хвороби. До такої свекрухи слід проявляти турботу, але при цьому давати їй зрозуміти, що вона не пуп землі. Невістці потрібно переконати чоловіка не піддаватися на провокації матері.

 • . 5

  Четвертий тип найнебезпечніший — шпигунка. Вона при кожній можливості намагається виставити невістку в невигідному світлі і будь-який її проступок піднести як смертний гріх. Стежить за невісткою і про все доповідає синові. П’ятий тип — «союзниця». Прагне подружитися з невісткою, начебто підтримує її. Але при найменшій сварку між подружжям буде вносити в їх сім’ю розлади. . . Як дати відсіч кривдникові — вірніше, кривдниці, — якщо вона належить до одного з цих типів? Проти обох ліки одне — об’єднатися з чоловіком. Ні, не змусити його воювати з власною мамою, а стати з ним єдиним цілим. Т. е. всіляко налагоджувати свої відносини з найближчою людиною.

 • . 6

  Ніколи не потрібно опускатися до дрібних чвар зі свекрухою. Адже вона — мама чоловіка, і хоча б за це можна бути їй вдячною. Незважаючи ні на що, залишатися самою собою, зберігати почуття власної гідності і при цьому бути доброзичливою і незлобивої. А найкращі ліки — щоб молода сім’я жила окремо від батьків. Відстань, нехай і невелике, сприяє поліпшенню відносин з ріднею чоловіка.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :