Як навчитися грамотно розмовляти, як можна швидко навчитися грамотно говорити?

як навчитися грамотно розмовляти, як можна швидко навчитися грамотно говорити?

Вам знадобиться
 • Довідкова література
 • Багатий запас жартів і приказок
 • Володіння широким спектром емоцій
Інструкція
 • . 1

  Один з найбільш корисних навичок у сучасному житті — це грамотна мова. Як навчитися спілкуватися з людьми, як зробити кар’єру, як отримати підвищення по службі — всі ці питання набагато легше вирішуються людиною, яка володіє добре підвішеним язиком і неабиякими ораторськими здібностями. Такій людині набагато простіше розташувати до себе співрозмовника, завоювати увагу аудиторії і домогтися довіри. Не дивно, що настільки багато людей замислюються про поліпшення власної мови. І хоча багато хто вважає, що правильна мова — це вроджена здатність, розвинути даний навик під силу кожному.

 • . 2

  Грамотна мова — перший крок на шляху до ораторської майстерності. Яким би кваліфікованим не був фахівець, грубі мовні помилки в його мові неминуче знижують довіру з боку слухачів і викликають сумніви в його професійних навичках — майже на підсвідомому рівні люди приходять до висновку, що якщо виступаючий перед ними людина не опанував базовими нормами російської мови, то і у своїй спеціальності він не зміг далеко піти. На щастя, у сучасному світі поліпшити свою грамотність може кожен — для цього призначені численні довідники, посібники, словники, Інтернет-сайти, на яких можна дізнатися багато корисної інформації про норми рідної мови.

 • . 3

  Дуже важливо вміти донести інформацію до слухача. Щоб зробити це найбільш ефективно, необхідно уникати в усному мовленні занадто довгих фраз, які рясніють складними оборотами. Фахівці довели, що більшості людей складно сприймати на слух пропозиції довжиною від 20 слів; якщо фраза містить складну термінологію, цей поріг знижується ще на кілька слів. Цю особливість людського мозку слід брати до уваги при побудові своєї промови, щоб слухач не втрачав нитку розповіді.

 • . 4

  Навчитися грамотно розмовляти неможливо без довгих тренувань. Вони включають в себе не тільки вправи перед дзеркалом на самоті, але й постійний контроль своїй промові в розмові з друзями, колегами, членами сім’ї. Навіть у побутових розмовах необхідно постійно стежити за чистотою своєї мови, хорошої і виразної дикцією і правильним побудовою фраз, щоб не допускати помилок. Хороша мова — це, перш за все, питання звички; а для її вироблення необхідно докласти багато зусиль. Не варто також уникати публічних виступів — вони дозволять не тільки повправлятися в ораторському мистецтві, а й побороти страх і хвилювання перед аудиторією.

 • . 5

  Але навіть відточені до блиску навички мови не будуть корисні, якщо говорити монотонно й одноманітно, не змінюючи інтонації протягом усієї розмови. Справжній оратор завжди володіє широкою гамою емоцій та інтонацій — це дозволяє йому робити свою промову яскравіше і переконливіше, а також задавати слухачам потрібний настрій. Якщо це дається насилу, то буде дуже корисно відвідати акторські курси. Крім того, не зайвим буде іноді вкручувати в свій монолог невеликі історії з життя, жарти, приказки (якщо це доречно, зрозуміло). Такі прийоми дозволять утримати увагу аудиторії і трохи пожвавити атмосферу. Грамотне поєднання всіх вищеописаних інструментів обов’язково дозволить домогтися потрібного результату — недарма перед людиною, що знає, як грамотно розмовляти, відкриті всі двері в цьому світі!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :