Як навчитися красиво і грамотно говорити?

як навчитися красиво і грамотно говорити?

Вам знадобиться
 • Час, бажання
 • Дзеркало, будь-який предмет інтер’єру
 • Книги російських класиків, словник
 • Скоромовки, вода
Інструкція
 • . 1

  Кожну людину заворожує красива мова, кожному з нас подобається спілкуватися з людиною грамотним і красномовним. Такі особистості зачаровують і притягають людей, адже мова — це головна складова людського спілкування. Але ж кожен може стати саме такою людиною, до якого будуть тягнутися люди, щоб насолодитися витонченою промовою. Про те, як навчитися грамотно і красиво розмовляти, і піде мова в даній статті. Уміння красиво розмовляти — це не унікальний дар, а простий навик, який може опанувати будь-хто. Грамотні люди, наприклад, не вживають слова-паразити, правильно будують пропозиції і так далі. А це зможе кожна людина, якщо докладе достатню кількість зусиль.

 • . 2

  Існують вправи, завдяки яким можна навчитися красиво розмовляти. Одне з них: треба стати перед дзеркалом і почати говорити про що-небудь. Так можна побачити себе з боку. Важливо уявляти, що ведеться розмова з іншою людиною. Інша вправа: потрібно взяти в руки який-небудь предмет і почати описувати його, підбираючи різні слова і синоніми. Спочатку всім важко робити цю вправу, але потім буде вийти все краще і краще. Витончено розмовляти заважають слова-паразити. Нікому не подобається чути ці пересічні «ну», «ось», «типу» і так далі. Треба буде відучитися їх вживати. Буде потрібно постійний контроль над своєю промовою. Але вже через тиждень контролювання мови люди перестають вживати слова-паразити.

 • . 3

  Щодня важливо збагачувати свій словниковий запас. Треба дізнаватися щодня пару нових слів, і вже через місяць мова помітно збагатиться. Збільшити словниковий запас допоможе читання. Требуется читати в день п’ятнадцять-двадцять сторінок. Бажано читати російську класику, яку проходять у школі. Читати треба уважно, вдумуючись в кожне слово. Читаючи класику, люди вчаться грамотній побудові пропозицій. Даний навик стане в нагоді, коли треба буде грамотно висловити довгу думку. Всі пам’ятають кінофільм «Москва сльозам не вірить». Як говорилося в цьому фільмі: «Людину видають дві обставини: якщо він ставить неправильно наголосу в словах і задає дурні питання». Треба привчити себе до правильного проговариванию слів, ставлячи наголоси там, де це необхідно.

 • . 4

  Багатьох людей вражає потужність мови дикторів. Завжди чітка і правильна мова диктора не може залишити байдужим нікого. Для того, щоб володіти чистою промовою, треба промовляти скоромовки, стежити за кількістю шумів мови (наприклад, звук заковтування слини під час розмови). Позбутися шумів можна, випивши води тоді, коли пересохло горло. Ще під час промови важлива інформаційна наповненість, так як діалог між людьми — це, насамперед, обмін інформацією.

 • . 5

  Рада наостанок: не варто відпрацьовувати жестикуляцію і міміку, так як це побачать інші, а мало кому подобається спілкуватися з награним людиною. Людей це відштовхує. Але треба пам’ятати, що якщо у людини немає впевненості в собі, то показати красу своїй промові йому не вдасться. Отже, після прочитання цієї статті читачі дізналися, як поліпшити якість своєї мови. Був наданий список того, якими секретами користуватися, щоб збагатити мова, не вдаючись до допомоги фахівців.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :