Як навчитися відчувати габарити машини? Габарити машини: орієнтир

як навчитися відчувати габарити машини? габарити машини: орієнтир

Вам знадобиться
 • Автомобіль
 • Ділянка дороги без інших учасників дорожнього руху
 • Обмежувачі
 • Постійні тренування
Інструкція
 • . 1

  Розуміння габаритів транспортного засобу дуже важливо. Воно допомагає водієві дотримуватися дистанції, легко об’їжджати перешкоди, проходити складні повороти, правильно паркуватися, зупинятися точно на стоп-лінії і впевнено почувати себе за кермом. Як навчитися відчувати габарити машини новачкові? Звичайно, це вміння приходить з досвідом. Але існують вправи, що допомагають прискорити цей процес. Початківці водії часто роблять одну й ту ж помилку. Вони намагаються виглянути, щоб побачити і зрозуміти габарити автомобіля. На дорозі так поводитися, звичайно, не потрібно. Так як увага повинна бути спрямована на дорогу та інших учасників руху.

 • . 2

  Ні в якому разі не можна забувати про це. Для того щоб почати безпомилково відчувати габарити, можна спробувати виконати вправу, яке називається «змійка». Для цього треба буде розставити спеціальні кеглі або інші предмети на дорозі і пробувати проїхати між ними. При цьому потрібно враховувати те, що радіус повороту задніх коліс автомобіля багатьом менше, ніж передніх. Починати слід з малої швидкості і зниженої передачі. Кермо необхідно повертати швидко, рівномірно, але без різких рухів — плавно.

 • . 3

  Наближаючись до повороту, треба спочатку зменшувати швидкість, а тільки потім починати повертати кермо, одночасно прискорюючи. Схема руху по змійці виходить така: зниження швидкості — поворот — збільшення швидкості. Після закінчення повороту йде коротка пряма траєкторія, а потім новий поворот. Поступово можна пробувати збільшувати швидкість і потроху зменшувати відстань між кеглями. «Змійка» допомагає навчитися суміщенням закінчення одного етапу маневру і початку наступного. При виконанні даної вправи швидкість руху повинна бути невеликий, а, швидкість обертання керма, навпаки, високою. Отже, тренуючись так кілька разів на день, можна навчитися швидкій роботі з рульовим колесом.

 • . 4

  Також можна спробувати вправу під назвою «вісімка». Для його виконання необхідно спочатку навчитися рухатися по овалу. Після, вже можна буде почати вчитися руху по траєкторії, що нагадує за формою цифру вісім. Рухаючись так, перед поворотом ліворуч авто необхідно переміщати правіше, а перед поворотом направо, навпаки, лівіше. Завдяки цьому виключається зачіпання обмежувачів задніми колесами транспортного засобу. Потрібно враховувати, що під час руху назад через будь різкого маневру може зміститися траєкторія.

 • . 5

  У цій ситуації треба зупинити машину і знайти в центральному дзеркалі заднього виду всі орієнтири, потім знову почати рух. Колесо, що знаходиться ближче до водія, легше відчувається, ніж всі інші. Щоб відчути гальмівний шлях, можна розігнатися і різко натиснути на гальмо (робити це можна тільки в тому місці, де відсутні пішоходи та інші машини). Звичайно, одного разу недостатньо, щоб навчитися безпомилково визначати розміри машини. Потрібні постійні тренування. Якщо виконувати ці вправи сумлінно, акуратно і часто, відчуття габаритів з’явиться вже незабаром. І тоді можна буде сміливо виїжджати на жваву дорогу і відчувати себе впевнено в будь-якій ситуації.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :