Як навести у своєму житті порядок?

як навести у своєму житті порядок?

Вам знадобиться
 • Цілеспрямованість
 • Організованість
Інструкція
 • . 1

  У сучасному світі практично кожен неминуче стикається з питанням, як навести порядок у своєму житті? Робота, навчання, сім’я, друзі, захоплення, життєві цілі — все це сплутується у величезний клубок, розплутати який представляється неможливим. Не дивно, що і сама людина поступово заплутується в цьому клубку і рано чи пізно приходить до висновку, що абсолютно втратив контроль над власним життям. Однак не все так сумно — привести своє життя в порядок цілком під силу кожному. Для цього буде потрібно тільки уважно слідувати декільком радам.

 • . 2

  Щоб навести порядок в житті, важливо дуже добре представляти свою поточну життя і бажану. Для цього рекомендується накреслити таблицю з двох стовпців і декількох рядків. У першому стовпці записується реальний стан справ, а в другому — бажане. Рядки потрібні для того, щоб упорядкувати інформацію за сферами життя. Наприклад, перший рядок називається «кар’єра». У лівому стовпчику в цей рядок потрібно вписати реальні кар’єрні досягнення на даний момент, а в правому — свої кар’єрні устремління і бажаний зростання. Аналогічно слід вчинити і з іншими сферами свого життя: сім’єю, освітою, друзями, захопленнями. Такий підхід допомагає структурувати всю інформацію і полегшити подальші кроки, про які мова піде в наступних абзацах.

 • . 3

  Тепер, щоб організувати своє життя правильно, необхідно визначитися зі своїм ставленням до неї. Для цього потрібно ще раз перечитати всю інформацію з лівого стовпчика, порівняти з записами в правому і поміркувати над цим. Наприклад, стан справ на особистому фронті могло бути і краще, а робота касиром в «Макдональдсі» категорично не влаштовує амбітну особу; з друзями можна було б бачитися частіше, в спорті домогтися куди більшого. . . Якщо набралося багато пунктів, за якими життя могло бути і краще, слід переходити до наступного етапу: формулювання цілей і завдань, виконання яких допоможе домогтися базових цілей з правої колонки.

 • . 4

  Важливо пам’ятати, що формулювання цілей і завдань мають бути максимально конкретизованими і наближеними до реальності. Чи не абстрактне «стати рок-зіркою», а «навчитися добре співати», «навчитися грати на музичному інструменті». Поставлені цілі, в свою чергу, необхідно розбити на кілька маленьких завдань. Наприклад, мета «навчитися грати на музичному інструменті» повинна включати в себе завдання «накопичити гроші на інструмент і навчання», «купити інструмент», «записатися до викладача». Завдяки такому підходу досягнення глобальної мети буде здаватися куди реалістичніше: виконання маленьких завдань на шляху до великих допоможе відстежувати свій прогрес і постійно усвідомлювати, що мрія стає все ближче і ближче.

 • . 5

  Наведення порядку в житті дуже нагадує наведення порядку в кімнаті, шафі або на робочому місці: тут так само важливо позбутися зайвого. Під зайвим мається на увазі все, що доставляє життєвий дискомфорт або ж просто «засмічує» життєвий простір: неприємні знайомі, настирливі екс-пасії, неприємні обов’язки або непотрібні і непотрібні заняття. Слід вигнати зі свого життя все, що не приносить ніякої користі або задоволення, а тільки займає безцінні хвилини життя. Замість безцільного прокручування стрічки новин в соціальних мережах краще прочитати цікаву книгу, подивитися фільм, поспілкуватися з друзями, зайнятися творчістю. Замість того, щоб вести нудну бесіду з таким же нудним знайомим, краще приділити увагу близьким, рідним і коханим. Роботу, на якій від працівника потрібно тільки бути присутнім в офісі і імітувати бурхливу діяльність, краще замінити на ту, яка буде приносити задоволення, гроші або професійні навички (в ідеалі, звичайно — всі три пункти відразу). Важливо пам’ятати, що основа порядку в житті — це правильно розподілене час, який витрачається на корисну і приємну діяльність. І тоді життя стане простіше і приємніше!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :