Як називають Байкал буряти?

як називають байкал буряти?

Вам знадобиться
 • Озеро Байкал
 • Історія Озера Байкал
Інструкція
 • . 1

  Озеро Байкал багато хто називає морем, через його великої площі. Варто відзначити, що це водоймище знаходиться на шостому місці в списку найбільших озер в світі. Його площа майже тридцять дві тисячі квадратних кілометрів. Таку площу займають невеликі країни ¸ наприклад такі, як Бельгія або Нідерланди.

 • . 2

  Про озері Байкал складено безліч легенд і приданий. Мабуть, найвідоміше про те, як же з’явилася назва цієї водойми — Байкал. Ось що легенди говорять про те, як називають Байкал буряти. А називають вони його Байгал. За легендою, в землі з’явилася величезна тріщина, з якої вирвався вогонь. Він палив все навколо, і не було людям спасіння. Тоді вони кинулись до Бурханом, своїм божествам і ті звернулися до вогню з проханням зупинитися: «Бай, гал! »Вогонь затих, а місце провалу наповнилося водою і стало озером. Ось звідси і назва моря Байкал.

 • . 3

  До речі, якщо говорити про придане, то існує легенда і про те, як озеро Байкал охороняється людиною. Буряти вважають покровителькою Байкалу маленьку дівчинку, яка була замучена російськими козаками і кинута у води озера. Її часто називають берегинею і покровителькою цього озера і прилеглих земель. Тому, буряти, бажаючи захистити свої родини від всякого зла, звертаються саме до маленької покровительці Байкалу.

 • . 4

  Якщо ж говорити про те, як утворилося озеро Байкал, спираючись не на легенди, а на наукові дослідження, то, на думку вчених, цьому водоймі близько двадцяти п’яти — тридцяти п’яти мільйонів років. Саме тому, Байкал вважається унікальним природним явищем, оскільки озер льодовикового періоду практично не збереглося.

 • . 5

  Цікаво відзначити, що в озеро Байкал впадає триста тридцять шість річок і потічків, а ось витікає з нього тільки одна річка — Ангара. До речі, про те, як річка витікає з озера, також складена легенда. Кажуть, що неслухняна Ангара хотіла втекти від батька Байкалу до свого улюбленого Єнісею, а тато намагався зупинити її і кинув шаман-камінь, який до цих пір лежить в річці неподалік від селища Листвянка.

 • . 6

  Про те, як використовується озеро Байкал людиною можна говорити дуже довго, адже цього величезний водойму з кришталево чистою водою, який завжди привертав не тільки своєю красою, але й ресурсоемкостью. У першу чергу, води Байкалу є виробниками електроенергії, оскільки озеро входить в комплекс гідроелектростанції. Також, тут розташований целюлозний комбінат. Ну і, звичайно ж, Байкал дуже часто відвідують туристи. Ця місцевість дійсно унікальна, тому її потрібно берегти.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :