Як не боятися стоматолога: вирішення проблеми

як не боятися стоматолога: вирішення проблеми

Вам знадобиться
 • З’ясування причини страху
 • Консультація стоматолога
Інструкція
 • . 1

  Як не боятися стоматолога: вирішення проблеми 1. Боязнь відвідування стоматологічного кабінету є настільки поширеною, що у неї є цілих дві назви. Це «дентофобія» і «стоматофобія». Схильні до цієї фобії більш 10% людей. Страх цей може бути викликаний самими різними факторами. Найчастіше причиною цього страху є звичайна сором’язливість. Часто буває, що почуття збентеження стає настільки сильним, що переростає в страх. Як не боятися стоматолога — питання вельми актуальне для тих, кому мають стоматологічні процедури.

 • . 2

  Ще однією причиною страху перед стоматологом часто стає негативний досвід. Адже відчувати болючі або дуже неприємні відчуття доводиться дуже багатьом людям. Тому, навіть через кілька років після неприємної процедури, людина боїться йти лікувати зуби знову. Але постійно уникати лікаря, мало у кого виходить.

 • . 3

  Один із способів, як побороти страх стоматолога, це з’ясувати причину. Якщо страх виникає через неприємних відчуттів під час процедури, то варто сходити до стоматолога на консультацію, дізнатися про способи знеболювання, домовитися про умовне знаку, при якому лікар зупинить роботу. Це важливо і для лікаря. Чим комфортніше відчуває себе пацієнт, тим легше працювати дантиста. У кожному разі, не варто займатися самолікуванням, хоч часом і здається, що це простіше, ніж вибирати, як перестати боятися стоматолога. Самолікування може виявитися неефективним і призведе до погіршення стану зубів.

 • . 4

  Якщо доросла людина і може впоратися з власними страхами, то дитині в цій справі потрібна допомога. Підсумок візиту дитини до дантиста залежить не тільки від доктора, а й від батька. Найголовніше — не вселити дитині страх перед лікарем. Діти дуже сприйнятливі до емоцій близьких людей, і, якщо малюк відчує нервозність батьків, вони почнуть нервувати самі. Вирішуючи, як підготувати дитину до стоматолога, важливо дати йому зрозуміти, що стоматолог — звичайна людина, яка просто подивиться зубки. Не можна просити дитину не боятися, або запевняти, що не буде боляче. Це наведе дитини на думку, що відвідування зубного кабінету саме цим і обернеться. Відвідувати лікаря потрібно з ранку, щоб дитина не надто переживав і не наслухався різних «страшилок» від однолітків.

 • . 5

  Вибираючи спосіб, як подолати страх стоматолога, потрібно пам’ятати, що зуб — це орган, який не схильний регенерації, тобто не може відновитися самостійно. Щоб уникнути занадто тривалих неприємних процедур, потрібно ходити до стоматолога на профілактичний огляд. У такому випадку, часто буває досить невеликих процедур по пломбуванню або навіть звичайних профілактичних заходів. Їх перенести набагато легше, ніж капітальне лікування всієї порожнини рота або протезування.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :