Як обчислити площу кімнати?

як обчислити площу кімнати?

Вам знадобиться
 • Олівець
 • Рулетка
 • Калькулятор
Інструкція
 • . 1

  Затіявши ремонт у своїй квартирі, майже кожен недосвідчена людина відразу ж стикається з першою проблемою: він просто-напросто не знає площі кімнати. Чи обов’язково в такому випадку звертатися за допомогою до фахівців? Звичайно, ні. Визначити площу кімнати можна і самостійно. Для цього буде потрібно лише рулетка, калькулятор і трохи вільного часу.

 • . 2

  Отже, озброївшись усім необхідним, приступимо до справи. Якщо кімната має форму прямокутника, то все дійсно елементарно. Потрібно виміряти довжину і ширину кімнати і записати всі вимірювання, щоб нічого не забути. Тепер суцільна математика: площа прямокутника обчислюється шляхом перемноження довжин його сторін один на одного. Все дійсно просто! Площа кімнати знайдена за пару хвилин.

 • . 3

  Але як обчислити площу кімнати, яка має більш складною формою? Все частіше сьогодні зустрічаються апартаменти, що мають різноманітні виступи, поглиблення, вставки різних форм і розмірів. Щоб розрахувати площа такого приміщення, доведеться трохи попрацювати. Завдання в такому випадку полягає в тому, щоб розділити кімнату на ділянки, що мають просту геометричну форму. Наприклад, кімнату, що має прямокутний виступ, ділимо на два прямокутники.

 • . 4

  Коли кімната розділена, залишається обчислити площу кожної частини окремо, а потім скласти всі результати. Зрозуміло, вимірювань доведеться зробити більше, ніж у першому випадку. Найпростіший варіант — кімната добре ділиться на кілька прямокутників. Оскільки площа прямокутника обчислюється досить просто, розрахунки та вимірювання не займуть багато часу. Тому варто розібрати більш складні випадки.

 • . 5

  Якщо кімната має трикутну вставку, найпростіше буде виміряти всі три сторони цього трикутника. Площа вставки в такому випадку можна розрахувати за формулою Герона. Вона виглядає так: S = √ (р (р-а) * (р-b) * (р-с)), де S — це площа трикутника, a, b, c — його боку, а p — півпериметр, то є сума всіх сторін, поділена навпіл. Розрахунки досить складні, тому, виробляючи їх, потрібно бути гранично уважним.

 • . 6

  Найскладніший випадок — кругла вставка. У такій ситуації обчислити площу кімнати буде завданням не з легких. Площа круга знаходиться за формулою S = πr ^ 2, де π — це число пі, рівне приблизно 3, 4, а r — радіус кола. Що ж тут складного? Знайти центр фігури, щоб виміряти радіус. А це не так-то просто. Для цього потрібно вписати коло в квадрат, а потім провести в цьому квадраті діагоналі. Точка перетину діагоналей і буде центром кола. Загалом, доведеться попітніти.

 • . 7

  От і все. Не варто забувати, що при обчисленні площі кімнати всі розрахунки і вимірювання бажано проводити кілька разів і гранично уважно. Звичайно, це не заощадить час, але допоможе не помилитися, адже в цій справі навіть найменша помилка може перерости у величезну проблему. Саме час згадати добре знайому всім російське прислів’я: «Сім разів відміряй, один раз відріж».

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :