Як облицювати піч і яку плитку краще використовувати?

як облицювати піч і яку плитку краще використовувати?

Вам знадобиться
 • Вибір плитки
 • Підготовка
 • Облицювання
Інструкція
 • . 1

  Будь піч вимагає постійного незначного ремонту, так як на обштукатуреною та побіленої поверхні з’являються маленькі дефекти і тріщинки. Тому грубку бажано облицювати спеціальної плиткою.

 • . 2

  Найбільш популярним матеріалом для обробки печей є клінкерна плитка. Вона виробляється з різних видів глини, в яку додаються шамот і спеціальні барвники. Перед тим, як облицювати грубку, необхідно правильно підібрати плитку. Клінкерна матеріал володіє високою міцністю, не пористою структурою, а головне хорошою стійкістю до підвищених температур. Часто для оздоблення використовується теракота, яка стійка до механічних пошкоджень. Вона проводиться методом пресування і має кольорову основу. Такими ж якостями володіє майоліка, але на неї нанесена глазур. Плитку бажано купувати заздалегідь, перед тим як поставити грубку в лазні.

 • . 3

  Облицювальні роботи починаються з підготовки поверхні. Старе покриття необхідно повністю видалити, щоб залишилася тільки чиста цегляна кладка. Шви потрібно поглибити приблизно на один сантиметр, а весь пил ретельно вичистити. Для очищення можна використовувати металеву щітку або болгарку зі спеціальною насадкою. Так, як поставити грубку в баню непросто, можна запросити фахівців. Очищену поверхню необхідно протерти мокрою губкою, а потім обробити грунтовкою. Шви і вибоїни потрібно закрити цементним розчином, щоб плитка лежала рівно. За допомогою будівельних цвяхів на поверхню грубки кріпиться тонка сітка, яка потрібна для зміцнення плиткового покриття. Перед тим, як розтопити грубку в перший раз, необхідно покласти плитку, і дати час їй просохнути.

 • . 4

  Укладання плитки потрібно починати знизу. Перший ряд повинен бути рівним і строго горизонтальним, так як від нього залежить вся облицювання. Розчин необхідно нанести металевим шпателем на плитку, а потім щільно притиснути її до поверхні. Для вирівнювання клінкеру, можна використовувати гумовий молоточок.

 • . 5

  Оформити поверхню плиткою також складно, як обкласти грубку цеглою. У першу чергу необхідно викладати цілі плитки, так як наприкінці їх потрібно буде підрізати. Рівні зазори можна зробити за допомогою спеціальних хрестиків із пластику, які потрібно вставляти між плитками. Шви потрібно заповнювати наполовину, так як згодом вони заповнюються спеціальної затіркою. Після укладання поверхню необхідно протерти сухою ганчірочкою, для видалення забруднень.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :