Як обробити рану перекисом водню?

як обробити рану перекисом водню?

Вам знадобиться
 • Перекис водню 3% розчин
 • Медичний бинт
 • Медична вата
Інструкція
 • . 1

  Рана — відкрите пошкодження шкірного покриву або слизової оболонки, що викликає кровотечу, глибока рана може доходити до кістки і сухожиль, при цьому порушуючи цілісність судин, капілярів і нервових тканин. Порожнинна рана, що зачіпає внутрішні органи, називається проникаючої.

 • . 2

  Залежно від характеру пошкодження покривів, рани поділяють на колоті, різані, рубані, забиті, вогнепальні. — Колота рана зазвичай наноситься загостреним предметом, таким як ніж, шило, багнет і т. п. Небезпека колотої рани полягає в ймовірності ушкодження внутрішніх органів, які залишаються непоміченими і призводять до запальних процесів. Різана рана наноситься гострим предметом по дотичній. Цим предметом може бути лезо ножа, бритва, осколок скла і т. д. Рубана рана виникає від удару важким загостреним предметом, таким як сокира, наприклад. Додаткову трудність при обробці такої рани можуть викликати нерівні, рвані краї шкіри, які важче обробити. Забита рана наноситься важким тупим предметом, таким як камінь, цегла, молоток і т. п. Вогнепальна поранення відбувається в результаті пострілу зі зброї кулею або дробом.

 • . 3

  Як обробити рану перекисом водню? Продезінфікуйте руки спиртовим розчином, або, в разі відсутності спирту, хоча б ретельно промийте руки з милом. Змочіть вату розчином перекису рясно. Обробіть краї рани, щоб запобігти можливе потрапляння інфекції і дрібних сторонніх часток, не видимих оку, у відкриті тканини. Складений у кілька шарів медичний бинт докласти безпосередньо до самої рани і зробити марлеву пов’язку. Намагайтеся не доторкатися до ділянки марлі, який буде безпосередньо контактувати з місцем поранення. Не слід промивати рану водою, таким методом можна занести інфекцію в організм.

 • . 4

  Обробка рани перекисом водню забезпечить антисептичний ефект, усуне інфекції і зупинить кровотечу. При опіках шкірних покривів, необхідно оперативно надати першу медичну допомогу. Для цього змочіть складену в декілька шарів марлю 1%-им розчином перекису водню і накладіть на рану. Така обробка допоможе шкірі швидше регенерувати і впоратися з опіком.

 • . 5

  Не слід обробляти рану агресивними припікальними засобами, такими як спирт, розчин йоду, ацетон тощо. Це може викликати запалення, опік і сильні больові відчуття. Найкращим засобом при обробці ран є 3%-й розчин перекису водню, який можна купити в будь-якій аптеці. Запасіться їм заздалегідь, тоді обробка поранень буде ефективною і оперативною. Перекис водню — відмінний засіб для зупинки капілярних кровотеч і антисептичний впливу. Ранозагоювальні властивості препарату забезпечуються його антибактеріальним ефектом.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :