Як очистити кедрові горіхи від шкаралупи?

як очистити кедрові горіхи від шкаралупи?

Вам знадобиться
 • Ніж
 • Кедрові горішки
Інструкція
 • . 1

  Кедрові горішки — смачне, корисне і лікувальне ласощі, цінність якого відома у багатьох країнах світу. Як правило, кедрові горішки продаються в магазинах в неочищеному вигляді — це дозволяє зберігати їх корисні властивості і зберігати протягом довгого часу. Зазвичай вони довго не залежуються на прилавках, а ті, хто їх постійно купує, знають, як очистити кедрові горіхи, не пошкодивши його ніжних насіння. Варто взяти до відома, що у вживання йдуть і зрілі і незрілі кедрові горіхи. Досвідчена господиня знає, як варити варення з горіхів. У цьому випадку використовують тільки незрілі плоди, які не очищують.

 • . 2

  Треба відзначити, що очищення кедрових горішок від шкаралупи — це вже другий етап їх очищення. На першому етапі очищення — кедрові горіхи дістаються з шишки. На виробництві для цього створені спеціальні пристосування — дробарки вакуумної технології, а в домашніх умовах жителі сибірських районів часто використовують механічне дерев’яне пристосування для лущення шишок. Це схоже на те, як відкрити кокосовий горіх — до корисної та поживної частини добираються у два етапи — знімають верхню частину і тільки потім розбивають внутрішню частину, щоб дістатися до серцевини. Після того, як кедрові горішки вибиваються з шишки, їх відділяють від лушпиння і приступають до наступного процесу — очищенню кедрових горіхів.

 • . 3

  У домашніх умовах, перед тим, як вживати горіхи в їжу, найчастіше використовують підручні засоби — плоскогубці, часникову давилку, щипці для горіхів або невеликий молоток. Очищати кедрові горіхи за допомогою підручних засобів треба дуже акуратно, робити удар треба, правильно розраховуючи сили, тому що насіннячко кедрового горіха дуже ніжне і якщо сильно вдарити по ньому молотком, то воно прийде в непридатність. Для того, щоб кедрові горіхи легко очищалися від шкаралупи, їх рекомендується попередньо просушити і злегка підсмажити в духовій шафі.

 • . 4

  Крім вищеописаного сухого методу очищення кедрових горіхів від шкаралупи за допомогою підручних предметів, ще використовують і інший метод очищення. Для цього буде потрібно замочити їх на годину в теплій воді, а потім обережно очищати зубами, подібно до того, як очищають насіння. Однак, якщо зуби не міцні, використовувати цей спосіб не рекомендується. Фахівці попереджають, що намагатися пробувати розколоти кедрові горіхи зубами, без їх попереднього замочування не варто навіть заради експерименту — можна серйозно пошкодити зубну емаль. Кедрові горіхи корисні в будь-якому вигляді, тому ніколи не завадить знати і те, як варити горіхи і як їх очищати від шкаралупи. Очищення кедрових горіхів від шкаралупи — не легка заняття і для цього доведеться запастися часом і терпінням, оскільки самі горішки дрібні, а шкаралупа у них досить міцна, але зусилля варті того!

 • . 5

  Деякі рекомендують, перед тим, як вживати горіхи, замочити їх на годину у воді і обережно очищати зубами, подібно до того, як очищають насіння. Однак, якщо зуби неміцні, застосовувати таку практику не рекомендується, тому що зуби дорожче. Фахівці попереджають, що намагатися пробувати розколоти кедрові горіхи зубами не варто навіть заради експерименту — можна серйозно пошкодити зуби або навіть їх зламати. На очищення кедрових горіхів від шкаралупи доведеться витратити достатньо часу, але вони варті того! До речі, корисні не тільки очищені кедрові горішки, але і їх шкаралупа, з якої готують лікувальну настоянку.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :