Як очистити кеш комп’ютера?

як очистити кеш комп'ютера?

Вам знадобиться
 • Персональний комп’ютер
 • Утиліта для очищення диска
 • Програма для очищення кешу
Інструкція
 • . 1

  У комп’ютері є простір на жорсткому диску, яке операційна система використовує як розширення своєї оперативної пам’яті, і крім того, багато програм при завантаженні, установці і роботі використовують місце на жорсткому диску для зберігання своїх тимчасових файлів . Ці файли називаються «кешем» і періодично їх корисно видаляти, щоб звільнити місце і трохи збільшити швидкість роботи комп’ютера. Кожному користувачеві корисно знати, як очистити кеш на комп’ютері, тим більше що це робиться легко і не вимагає особливих навичок. Зробити це можна двома способами — через вбудовану утиліту, або спеціальною програмою, яку спершу потрібно завантажити і встановити. Перший спосіб набагато швидше друге, однак використання спеціальної програми дозволить очистити тимчасові файли набагато більшої кількості програм, а також провести деякі інші корисні операції.

 • . 2

  В операційних системах сімейства Windows є вбудована утиліта, за допомогою якої можна видалити тимчасові файли швидко і просто. Починаючи з Windows XP ця утиліта запускається так. Відкриваємо «Мій Комп’ютер» / «Комп’ютер», вибираємо основний жорсткий диск, або основний розділ жорсткого диска — як правило він йде в списку найпершим і позначений C :/. Робимо клік правою кнопкою миші на значку диска C :/ і вибираємо «Властивості» — з’явиться віконце властивостей диска. Нам потрібен пункт «Очищення диска» у вкладці «Загальні». Лівий клік на «Очищення диска» — і відкриється вікно утиліти очищення диска. Тут можна вибрати, які саме тимчасові файли ми будемо видаляти. За замовчуванням виділені файли, рекомендовані до видалення, але можна вручну виділити залишилися. Залишилося натиснути «Ок», потім «Видалити файли» — і запуститься процес очищення.

 • . 3

  Також для того щоб очистити кеш комп’ютера можна скористатися спеціальною програмою. Можна використовувати, наприклад, програму CCleaner, останню версію якої можна взяти на сайті розробника: http://download. piriform. com / ccsetup 403. exe / Завантаживши виконуваний файл, його потрібно запустити, в процесі установки рекомендується вибрати російську мову. За замовчуванням програма сама створює ярлики на робочому столі і в меню «Пуск», через які її можна запускати. Також програму можна буде запустити відразу після закінчення процесу установки. Ця програма знає не тільки як очистити кеш пам’ять на комп’ютері, але й може призвести оптимізацію системного реєстру і cookie-файлів (їх створюють інтернет-сайти в пам’яті браузера). У вкладці програми «Чистка» за умовчанням вже виділені основні пункти, потрібно тільки натиснути кнопку «Очищення» у правому нижньому куті вікна програми, щоб запустити процес.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :