Як очистити оперативну пам’ять в комп’ютері?

як очистити оперативну пам'ять в комп'ютері?

Вам знадобиться
 • Персональний комп’ютер
 • Операційна система Windows
Інструкція
 • . 1

  Іноді оперативної пам’яті просто фізично мало. Тобто модуль оперативної пам’яті розрахований на певний обсяг, і більшого від нього не доб’єшся. Можна тільки купити нову оперативну пам’ять з більшим обсягом. Але буває й так, що пам’ять встановлено достатню кількість для комфортної роботи, але комп’ютер гальмує, тому що вся оперативна пам’ять чимось зайнята. Чим же може бути зайнята оперативна пам’ять?

 • . 2

  Частина її витрачається на роботу операційної системи і нічого з цим не поробиш. А от решта можуть займати додатки, прописалися в автозавантаженні і, тому, що висять у фоновому режимі при роботі комп’ютера і витрачають оперативну пам’ять. Відбувається таке тому, що не надто впевнений користувач, встановлюючи якийсь викачане з інтернету додаток, не помітив або не зрозумів, що потрібно було в процесі установки скасувати завантаження додатки разом із завантаженням операційної системи. А деякі програми навіть не питають дозволу користувача на автозавантаження і самостійно туди прописуються. Але не кожен користувач знає, як очистити оперативну пам’ять комп’ютера.

 • . 3

  Якщо потрібно видалити тільки висять на даний момент процеси в оперативній пам’яті, то для цього достатньо буде просто завершити їх за допомогою диспетчера задач. Диспетчер завдань windows можна викликати комбінацією клавіш Ctrl + Alt + Del. У вікні слід перейти на вкладку «Процеси» і завершити непотрібні шляхом виділення кліком лівої кнопки миші і подальшого натискання кнопки «Завершити процес». Звичайно ж, користувач повинен розуміти, який процес за що відповідає і що можна завершувати, а що краще буде залишити.

 • . 4

  При такій чищенні оперативної пам’яті зайві процеси будуть вивантажені з неї, але при наступному завантаженні операційної системи вони знову довантажити у фоновому режимі. Тому, щоб очистити оперативну пам’ять раз і назавжди від небажаних програм, потрібно вилучити ці програми з автозавантаження. Для цього дуже зручна утиліта msconfig, вбудована в операційну систему windows.

 • . 5

  Щоб запустити цю утиліту, треба клікнути мишею по меню «Пуск» і вибрати пункт «Виконати» (або натиснути комбінацію клавіш Win + R). Потім у полі введення потрібно ввести команду «msconfig» і натиснути на кнопку «ОК». У вікні конфігурації системи слід вибрати вкладку «Автозавантаження». На цій вкладці відображаються всі програми, довантажувати при завантаженні операційної системи. Деякі з них потрібні, а деякі тільки марно займають оперативну пам’ять. Тому користувач повинен сам визначитися, які з завантажуваних додатків можна видалити з автозавантаження, а які залишити.

 • . 6

  Щоб видалити додаток з автозавантаження, досить просто зняти галочку перед назвою додатка зліва і перезавантажити комп’ютер. При наступному завантаженні операційної системи це додаток вже не буде довантажуватися. Теоретично, очистити оперативну пам’ять дуже просто і доступно будь-якому користувачеві. Але рекомендується спочатку ознайомитися з інформацією про завантажуваних операційною системою процесах, щоб з упевненістю знати, за що відповідає кожен окремий процес.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :