Як очистити плиту від нагару за допомогою соди?

як очистити плиту від нагару за допомогою соди?

Вам знадобиться
 • Мило
 • Вода
 • Сода
 • Сіль
Інструкція
 • . 1

  Під час приготування їжі часто відбуваються такі казуси, як пригорання їжі на плиті або рідина витікає на плиту і під дією вогню вона прилипає до поверхні плити. Але це не так страшно як здається на перший погляд. Простими способами таку брудну плиту можна легко і просто відмити. Мити плиту, особливо емальовану, краще після того як вона охолоне, інакше на поверхні можуть з’явитися тріщини.

 • . 2

  Перед тим як очистити плиту від нагару необхідно всі знімні елементи плити зняти і помістити у воду з милом хвилин на 25 хвилин. Саму поверхню плити краще мити спеціальними миючими рідкими засобами. Якщо використовувати абразивні або порошкові чистячі засоби, вони можуть подряпати поверхню плити. Так само не слід використовувати ножі і жорсткі губки для чищення поверхні, вони так само можуть завдати шкоди у вигляді подряпин.

 • . 3

  Можна приготувати засіб для чищення самостійно. Воно допоможе в тому, як позбутися від нагару на плиті, також додасть блиск плиті. Для приготування потрібно терте господарське мило, яке заливається окропом. Це все розмішується і залишається на ніч. Після додається сода ( 4 столових ложки) і нашатирний спирт ( 2 столових ложки). Все ретельно перемішується. І знову заливається окропом. Наносити цей засіб слід тільки на забруднені ділянки, почекати хвилин 10, і після губкою промити поверхню водою.

 • . 4

  Сода застосовується у всьому. За допомогою соди можна не тільки мити плиту, але і впоратися зі складною справою, як почистити духовку від нагару. Для цього в склянці з водою потрібно розчинити дві столові ложки соди. Потім цю суміш наносити на ті місця, які забруднені, і залишати хвилин на 50 — 60. Після цього за допомогою жорсткої губки вся грязь прибирається легко. Залишається промити водою. Але їжа пригорає не тільки на плиті, а також і на каструлях, в сковорідках. За допомогою соди можна впоратися з тим, як відмити каструлю від нагару або сковорідку.

 • . 5

  У каструлю насипати дві столові ложки солі і залити оцтом, щоб дно було закрито. Каструлю поставити на вогонь і кип’ятити суміш,, після чого потрібно додати соду (кілька столових ложок). Продовжувати кип’ятити, але вже на слабкому вогні. Після випаровування більшої частини рідини, каструлю треба прибрати з вогню і промити водою. Таку ж процедуру можна використовувати в тому, як почистити казан від нагару. Завдяки простим, але чинним способам можна легко прибрати залишки пригоріла їжі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :