Як оцінити персонал: прості прийоми

як оцінити персонал: прості прийоми

Вам знадобиться
 • Грамотний менеджмент
 • Кадрова політика
Інструкція
 • . 1

  Щоб визначити, чи потрібен чоловік, що пропонує свої послуги на ринку праці, фірмі необхідно в першу чергу оцінити його персональні та особистісні якості. Але іноді те, як оцінити персонал, є досить серйозною проблемою. Одним з головних джерел оцінки працівника безумовно є резюме, в якому міститься інформація про освіту людини, про посади, на яку він претендує. Також в ньому є інформація про особистісні та професійні навички і якостях, попередніх місцях роботи. За допомогою резюме нескладно визначити напрями діяльності та посаду, на яку може претендувати людина на конкретному підприємстві або фірмі. Оцінюючи резюме, не варто вірити всьому, що написано. Наприклад, інформацію про освіту завжди краще уточнити в установі, де воно за заявою було отримано.

 • . 2

  Кожному наймачеві слід знати прості прийоми, як підібрати персонал, об’єктивно оцінити його. Універсальним і основним прийомом є співбесіда — запрошення особи, резюме якого здається роботодавцю привабливим, для особистої бесіди зі співробітником компанії (менеджером з кадрової політики), щоб краще визначити компетенцію і рівень знань людини в необхідному напрямку. Багато фірм зараз використовують додаткові прийоми — наприклад, наймання на стажування на невеликий термін або спеціальне тестування.

 • . 3

  Чітко і грамотно розроблена кадрова політика робить проблему, пов’язану з тим, як знайти персонал, легко вирішуваною. Наймачі на сьогоднішній день мають широкі можливості по розповсюдженню інформації про вакансії. Можна розмістити її на спеціалізованих інтернет-ресурсах, можна подати оголошення в газету, можна зробити кілька барвистих банерів, розмістивши їх по місту. У нашій країні не ліквідовано безробіття, тому завжди існує певне (причому досить велику) кількість фахівців і простих робітників, зацікавлених в отриманні вакансії. Іншими словами, роботодавцю не треба нікого шукати — працівник прийде сам. Достатньо лише зробити грамотний вибір.

 • . 4

  Якщо ж проблем з кадрами немає, то основне питання для начальника — як управляти персоналом. Існують різні підходи, в тому числі і дуже складні, але перевірений метод «батога і пряника» працює безвідмовно. Справедливі заохочення і покарання — запорука успішного управління фірмою. При наймі працівників роботодавець повинен бути гранично чесний — він повинен вміти чітко пояснити всі вимоги до влаштовується на роботу, а також вміти ввічливо і тактовно відмовити, у разі, якщо людина не підходить.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :