Як оцінювати ЄДІ з російської мови?

як оцінювати єді з російської мови?

Вам знадобиться
 • Знання
 • Творчий підхід
 • Терпіння
Інструкція
 • . 1

  Після здачі єдиного державного іспиту на руки видається спеціальний сертифікат — свідчення. Саме в ньому й фіксуються результати. Успішна здача російської мови залежить, багато в чому, від того, як оцінюється твір. ЄДІ з російської складається з трьох частин. Кожна оцінюється окремо. Базові знання перевіряються в частині А, другий розділ роботи (В) — завдання підвищеної складності. Невелика письмова робота у вигляді твори пропонується в частині С. Розроблено критерії оцінки цієї роботи, знання яких багато в чому полегшить написання твору і дозволить уникнути поширених помилок.

 • . 2

  Оцінка складається з трьох складових: зміст, мовленнєвий оформлення і грамотність. Максимальна кількість балів, яку може отримати випускник за зміст твори — 7. З чого ж вони складаються? Адже знаючи, як оцінюють ЄДІ з російської мови, можна відточити до досконалості саме те, що потім і буде перевірятися. Отже, сім балів складаються з наступних складових. Бал іспитується отримує за правильно сформульовану проблему, підняту в початковому тексті. Стільки ж — за розуміння і відображення авторської точки зору запропонованої роботи. Разом — два бали. Інші п’ять випускник може заробити, якщо зможе передати власне бачення проблеми, а також привести не менше двох аргументів.

 • . 3

  Далі — мовленнєвий оформлення письмової роботи. Найвищий бал — 4. Заробити його можна, отримавши по два бали за значеннєву цілісність і точність мови. Тобто, в роботі відсутні логічні помилки, текст вірно поділений на абзаци, присутній послідовність викладу. На результати ЄДІ впливає різноманітність граматичної будови і точність, з якою учень висловлює свої думки. На жаль, власники бідного словника, учні, у яких спостерігається одноманітність у побудові фраз і пропозицій не отримують ні бали. Тому, готуючись до іспиту, слід приділити велику увагу таким темам, як «Синоніми», «Епітети» і т. п. Адже саме вони роблять нашу мову багатою, прикрашають її.

 • . 4

  Третій розділ в критеріях оцінки твори — грамотність. Тут можна заробити найбільшу кількість балів за письмову роботу — 12. Якщо не допущено жодної орфографічної помилки (або 1 негруба), то учень отримує 3 бали. Ідентично оцінюється і пунктуаційних грамотність. Тут також допускається одна негруба помилка. 2 бали отримує випускник за дотримання граматичних канонів. Дійсно, як оцінювати ЄДІ без перевірки мовних норм? Це дуже важливо. Так само, як і володіння іспитом мовних норм, за які він теж може отримати до двох балів. І по балу оцінюються етичні норми і факто-логічна точність. Не варто допускати вольності, оперуючи фактами. Разом, якщо підсумовувати всі бали, то при успішному написанні роботи вона буде оцінена в 23 бали. Це найвищий бал за частину С. Те, до чого треба прагнути.

 • . 5

  Крім того, потрібно пам’ятати, що на бали за ЄДІ з російської мови впливає і обсяг написаного твору. Так, за роботу до 150 знаків можна недоотримати такі потрібні бали. А твір без опори на вихідний текст взагалі залишиться неоціненим. Ні в якому разі не треба переписувати або просто переказувати текст, даний в частині С. Головне, уважно в нього вчитатися. Знайти проблему. Зрозуміти точку зору автора. Аргументовано довести своє бачення жене проблеми. І, зрозуміло, все це зробити без пунктуаційних, граматичних і орфографічних помилок. Тоді жадані бали перестануть бути недосяжною мрією.

 • . 6

  Не треба боятися твори на ЄДІ. Головне, зрозуміти, за якими критеріями оцінюється письмова робота. Відточувати всі нюанси, повторювати правила, тренуватися, займатися за тестами. І тоді заповітні 23 бали стануть реальністю і дозволять успішно скласти іспит з російської мови.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :