Як одному вижити в лісі?

як одному вижити в лісі?

Вам знадобиться
 • Сірники, запальничка
 • Вода
 • Костер
 • Сила духу
Інструкція
 • . 1

  Отже, ви заблукали. Найголовніше, що потрібно зробити, — це не панікувати. Немає сенсу в страху кидатися в першу-ліпшу сторону, тим самим ще більше заплутуючи свої сліди. Заспокойтеся і розслабтеся. Тепер вашим головним завданням стало виживання в лісі поодинці.

 • . 2

  Зупиніться і помовчіть. Бути може, ви почуєте шум поїзда, мотор машини або людські голоси, гавкіт собаки. Якщо навколо стоїть тиша, заберіться, по можливості, на найвище дерево і уважно озирніться по сторонах. Але будьте вкрай обережні. Уникайте травм, вони тільки погіршать ваше положення. Не ризикуйте даремно.

 • . 3

  Після того, як ви справили орієнтування на місцевості, необхідно прийняти рішення. Якщо місцевість знайома, ви побачили будинку, залізницю, лінії електропередач або інші об’єкти, вирушайте в їх сторону. В іншому випадку, залишайтеся на місці, це дасть можливість бути виявленим набагато швидше. Чи не блукали лісом. Дуже часто загубився людина годинами бродить по колу, сам цього не помічаючи. А вам важливо економити сили і не збивати рятувальників зі свого сліду.

 • . 4

  Витрусіть всі речі з куртки, рюкзака, сумки. Життєво необхідно знайти сірники, запальничку, ніж, їжу і пляшку з водою, теплі речі, компас. Сірники покладіть у водонепроникний пластиковий пакет. Бережіть їх як зіницю ока. Витрачайте вкрай ощадливо і намагайтеся навчитися розпалювати багаття з мінімальними витратами цього дорогоцінного інвентарю.

 • . 5

  Якщо у вас при собі є мобільний телефон, то негайно зателефонуйте родичам. Іноді зв’язок ловить з перебоями, постарайтеся знайти найкращу точку прийому. Опишіть всі ті орієнтири, які у вас перед очима: положення сонця, рельєф місцевості та інші. На жаль, не завжди проблема вирішується так просто.

 • . 6

  Розведіть вогнище. Підтримуйте його протягом усього часу. Багаття необхідний для того, щоб зігрітися, висушити одяг і приготувати їжу. За допомогою димлячи від вогню можна спробувати дати сигнал рятувальникам.

 • . 7

  Якщо ви залишилися в лісі одні, обов’язково знайдіть джерело води. Важливо уникнути зневоднення організму. Як правило, в лісі часто зустрічаються джерела. Але якщо по близькості їх не виявилося, збирайте дощову воду, росу, взимку — талу воду. Якщо є можливість, прокип’ятіть її. Особливо в холодну погоду тепле пиття допоможе зігрітися організму.

 • . 8

  З їжею питання вирішується трохи простіше. У лісі ростуть гриби, ягоди, мисливці зможуть вполювати або зловити собі дичину. Але будьте вкрай обережні з дарами природи. Не вживайте в їжу ті гриби та ягоди, назва яких ви не знаєте. А їстівні гриби постарайтеся трохи підсмажити або відварити. Дуже часто досвідчені мандрівники говорять про те, що гриби і ягоди далеко не все з того розмаїття, яким може похвалитися ліс. Вони призводять апетитні рецепти приготування наваристого супу зі змій, хрустких «чіпсів» з коників, апетитного рагу з зайців. Безперечно, завзятим походников виживання в лісі те саме що екстремального відпочинку. На жаль, цього не скажеш про дилетантах. Їм можна дати єдину пораду: уважно вивчати те, що збирається в лісі, і не є великими порціями, щоб не навантажувати шлунок. До речі, ягоди не так сильно втамовують голод, як гриби.

 • . 9

  Обов’язково обладнайте для себе невеликий курінь. Він вбереже вас від вітру і дощів. Навколо куреня викопайте ямку, щоб у разі опадів туди стікала вода. Пол вашого нового будинку покрийте мохом. До ночівлі в лісі необхідно готуватися заздалегідь, при денному світлі. Навіть якщо ви відчайдушний оптиміст і впевнені, що вас врятують, не ризикуйте. По-перше, ці дії відвернуть вас від похмурих думок і додадуть впевненості, а по-друге, вночі здійснювати ті ж самі дії вкрай важко. Тим більше, для дорослих людей перша ніч у лісі є справжнім випробуванням для нервової системи. Немає сенсу ускладнювати собі завдання виживання.

 • . 10

  Але якщо ви вирішили продовжити свою подорож, орієнтуйтеся строго за компасом, за умови, звичайно, що він виявився у вас під рукою. Ідіть по стежках акуратно і не поспішаючи. Обходьте стороною болотисту місцевість. Якщо не впевнені в тому, чи витримає вас стежка, перевіряйте палицею. Захистіть відкриті ділянки шкіри від комарів та кліщів. На голову пов’яжіть хустку. Влітку уникайте прямих палючих променів сонця, якщо перебуваєте на досить відкритій місцевості.

 • . 11

  Остерігайтеся лісових мешканців. Якщо вам здається, що та стежка, по якій ви йдете, протоптана звіром, негайно звертайте в інший бік.

 • . 12

  Ніколи не ходіть до лісу без стандартного набору походніка, навіть якщо ви відправляєтеся в двогодинну прогулянку за грибами. Дуже часто саме початківці грибники губляться в лісі. Але ж тільки ваше спорядження стане для вас єдиним підмогою в ці години самотності. Будьте уважні і обережні.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :