Як оформити дарчу на частку в квартирі?

як оформити дарчу на частку в квартирі?

Вам знадобиться
 • Власність
 • Заява
Інструкція
 • . 1

  Дарственная на частку в квартирі завжди повинна відповідати вимогам російського законодавства. Дарчий оформляється за допомогою укладення договору дарування, після чого майно передається обдаровуваному стороні. Суть дарування майна укладається у незаперечності прийнятого рішення. Саме ця особливість відрізняє дарування від процесу купівлі продажу та передачі нерухомості в спадщину. Обдаровуваного сторона може отримати, як нерухоме, так і рухоме майно. У дар можна отримати всю квартиру (або будинок), а також частина — частку майна. До того, як оформити дарчу на частку в квартирі, потрібно написати заяву про дарування майна. Також потрібно сплатити реєстрацію і представити оригінал і копію цього документа. У список необхідних документів входить: паспорт, довідка з місця проживання, нотаріально завірена згода власників. Часто при оформленні даного договору запитуються квитанція про сплату жавного податку і якщо є піклувальники, законні представники неповнолітніх, недієздатних громадян, то і їхні документи. Документи, що містять дані і характеристики майна в дар можуть бути отримані в кадастрі. Якщо серед співвласників майна є недієздатні і неповнолітні особи, то потрібно отримати завірену згоду з боку батьків або опікунів.

 • . 2

  До того моменту, як оформити дарчу на частку в приватизованій квартирі, потрібно врахувати, що в нотаріальній конторі або в реєстраційній палаті запитують техпаспорт на квартиру. У разі офіційної згоди всіх власників з фактом дарування, починається етап підписання договору про приватизовану нерухомості. У всіх випадках договір дарування оформляється за встановленими законом правилами. У договорі вказуються характеристики, що стосуються власності в дар: кількість квадратних метрів, адресу будинку (квартири). Якщо об’єктом дарування є квартира, то власнику потрібно вказати поверх, під’їзд і корпус. Договір дарування містить особисті дані про одноособове власника та про співвласників. Забороняється дарувати власність тоді, коли один із співвласників або декілька з них проти цього. Державний центр з реєстрації власності займається договорами дарування, куди повинен звернутися власник. Після офіційної реєстрації одаряемому перейде повноцінне право на дане майно, а також він придбає свідчення, що підтверджує його право на подаровану власність.

 • . 3

  У процесі дарування нерухомості потрібно уточнити, за якими цінами можна оформити дарчу. Часто працівники реєстраційного органу попереджають про те, що доведеться виплатити податок, що підтверджує безоплатну передачу власності, який становить 13%. При цьому сторони договору є далекими родичами. Якщо у сторін договору немає родинного зв’язку, то відсоток буде такою ж. Перед початком процесу дарування, краще буде, якщо кваліфікований юрист допоможе розібратися з усіма питаннями, що виникли. Договір дарування має законну силу тільки після того, як його запевнить нотаріус. Далі дарувальнику-власнику виплатити держмито та отримати квитанцію про її оплаті. Держмито становить 1000 рублів. Договір дарування можна написати від руки і в двох примірниках. Навіть у разі оформлення договору через нотаріальну контору потрібно подбати про те, щоб договір був складанні у двох примірниках. Це додатковий захист у випадку втрати договору. Після фактичного оформлення договору, потрібно його оформити в управлінні, що займається федеральної реєстрацією.

 • . 4

  Саме після цього процесу обдаровуваний стане повноправним господарем безоплатно переданого майна. Якщо обдаровуваний є одним з власників квартири, то згоди інших членів сім’ї та співвласників не вимагається, щоб оформити договір дарування. Власник нерухомості сам вирішує, хто претендує на частку в квартирі. Часто власнику доводиться оформити відмову від власної частки, для чого йому необхідно надати довідку про те, що він зареєстрований в конкретному будинку. Укладення договору дарування може бути супроводжено визначенням часток в будинку або квартирі. Тому одноосібний власник також повинен оформити дарування нерухомості таким чином, що потрібно буде в нотаріальній конторі підписати угоду про розділ майна. Дарувати свою нерухомість або частку нерухомості господар може будь-якій особі, пред’явивши свідоцтво, що підтверджує право власності на конкретне житло. Зазвичай таке свідоцтво видається після того, як співробітники бюро технічної інвентаризації оглянуть будинок і зроблять висновки. Висновки вводяться в технічний паспорт будинку / квартири. Обдаровуваного особа не зобов’язується ні до чого, якщо на його ім’я оформили договір дарування квартири. Обдаровуваного особа може прийняти нерухомість в подарунок або відмовитися від неї. В обох випадках дії законні.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :