Як оформити інваліда на роботу?

як оформити інваліда на роботу ?

Вам знадобиться
 • Пільги
 • Довідка інвалідності
 • Трудовий договір
 • Документи
Інструкція
 • . 1

  Приймаючи на роботу людину з інвалідністю, йому надається не тільки можливість у реалізації своїх професійних здібностей, а й певні пільги від наймача. При прийомі на роботу інваліду необхідно представити стандартні документи: паспорт, трудову книжку, свідоцтво державного пенсійного страхування, диплом і військовий квиток. Також треба пред’явити документи, залежно від яких будуть встановлені особливі умови праці.

 • . 2

  Як оформити на роботу людину з фізичними недоліками і при цьому не виникло непередбачених і неприємних ситуацій? Необхідно підготувати ряд документів, як і при стандартній процедурі оформлення на роботу. Інвалідам потрібні: довідка, що встановлює факт інвалідності, де вказана ступінь обмеження трудової діяльності і група; індивідуальна програма реабілітації інваліда, де вказані вимоги, зміст і умови праці, які наймач повинен дотримуватися при влаштуванні працівника. Довідка і програма є обов’язковими при прийомі на роботу інваліда, але вони повинні знаходитися на руках у працівника.

 • . 3

  Наступним етапом є укладення трудового договору. Тут важливо знати, як оформити інваліда на роботу і дотримати всі умови і тонкощі законодавства. Трудовий договір для людини з інвалідністю повинен містити і всі стандартні договором обов’язкові умови: трудова функція, робоче місце, оплата праці, дата початку роботи, режим роботи (може відрізнятися від загального), надання щорічних оплачуваних відпусток ( 30 днів) і без збереження заробітної плати ( 60 днів). Взявши на роботу інваліда, наймач повинен розуміти, що фізичні недоліки не є обмеженням. Такий фахівець може виявитися набагато краще, ніж фізично здоровий, хоча б тому, що в нього повірили.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :