Як оформити опіку над рідним братом?

як оформити опіку над рідним братом?

Вам знадобиться
 • Документи
 • Заява
 • Вимоги
 • Інтереси дітей
Інструкція
 • . 1

  Не має значення, над ким потрібно оформити опікунство, над літньою людиною або дитиною, необхідно тільки отримати згоду на можливість піклування. Але як оформити опіку, адже просто так це не зробити? Для необхідно звернутися до спеціального державного органу опіки та піклування. Далі необхідно зібрати цілий комплект документів, які потрібні для оформлення опіки. Список всіх документів, які потрібні для цього процесу, дадуть в органі піклування разом із заявою на можливість стати на облік.

 • . 2

  Що стосується питання, як оформити опіку над дитиною, необхідно знову ж звернеться до міського відділу опіки. Але щоб правильно оформити опіку над дитиною потрібно підготувати дуже багато різних документів. Головними документами буду являться: довідка з місця роботи (з точним зазначенням зарплати), паспорт, довідка проходження медичного обстеження, також потрібно отримати довідку з УВС. Також необхідно отримати позитивну відповідь з санепідстанції про станом квартири. Тільки після цього необхідно писати заяву на ім’я начальника відділу опіки і чекати (за законодавством — 15 днів) винесення рішення.

 • . 3

  Всім відомо, що опікунство можна оформити неповнолітнім дітям до 14 років і над людиною, який визнаний за рішенням суду недієздатним. І потрібно розуміти, щоб стати опікуном потрібно пройти ряд жорстких вимог. Для цього необхідно мати постійну роботу, бути дієздатним. Тоді як написати заяву в опіку? Після збору всіх необхідних документів, потрібно заповнити заяву у відділі опіки. Сама заява, є стандартним, там необхідно буде написати причини та суть ситуації, чому потрібно взяти людину на піклування. Потрібно буде докласти до заяви: рекомендації до опікуна, характеристика з місця роботи опікуна та копію рішення суду, завірену нотаріальною конторою. Далі необхідно отримати відповідь від відділу піклування.

 • . 4

  Потрібно брати до уваги, що все, що стосується неповнолітніх дітей, зачіпає їхні інтереси, тому все необхідно робити за законодавством. А ось уже для цього потрібно знання про те, як отримати дозвіл органів опіки? По-перше, потрібно розуміти те, що дозвіл не просто так отримати, потрібно мати всі документи, які будуть підтверджувати не утиск прав дитини. По-друге, після того, як будуть зібрані всі необхідні для даної процедури документи, а їх буде чимало, потрібно все це принести до органу опіки. Далі потрібно буде поставити всі необхідні підписи і дати — все це під наглядом фахівців відділу. Тільки після ретельної перевірки кожного документа, можна буде заповнити заяву. Також потрібно пам’ятати, що іноді працівники відділу не особливо сильно чіпляються до пакету документів на опікунство, тоді необхідно уточнити у відділі, які документи можна не приносити, щоб не пригальмовувати процес опіки.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :