Як оформити озеро на дачній ділянці: дизайнерські ідеї

як оформити озеро на дачній ділянці: дизайнерські ідеї

Вам знадобиться
 • Декоративні камені
 • Садові фігури
 • Вологолюбні рослини
 • Рибки
Інструкція
 • . 1

  Як оформити озеро на дачній ділянці: дизайнерські ідеіІскусственний водойму, організований на присадибній ділянці, може виглядати як справжнісіньке озеро. Щоб озеро виглядало природно і гармонійно, його необхідно правильно оформити і прикрасити. Водойма повинен добре поєднуватися зі стилем дачного будинку і ділянки. Розмір озера залежить від габаритів території, а форма може бути найрізноманітнішою. Озера правильної геометричної форми добре виглядають на ділянках зі строгим ландшафтним дизайном. По краях можна як оформити озеро плиткою, так і викласти декоративним каменем. Зазвичай водойми прямокутної форми мають підняті над землею бортики.

 • . 2

  Штучна водойма природної форми із закругленими краями надає дачній ділянці затишний вигляд. Для оформлення берегів такого водойми можна використовувати камені. Таке озеро важко відрізнити від справжнього, воно дуже природно вписується в навколишній пейзаж. Біля водойми можна висадити рослини, які в природному середовищі існування ростуть біля води: папортник, лилейник, незабудку болотну, ірис сибірський та інші вологолюбні трави. Поверхня води можна прикрасити ліліями і лататтям. Якщо дачник бажає знати, як зробити озеро красивим, він може порадитися з досвідченим ландшафтним дизайнером і ідеї, що сподобалися втілити на своїй присадибній ділянці.

 • . 3

  Камінням, використовуваними для оформлення штучних водойм, можна декорувати краю, викласти дно, а можна спорудити з них альпійську гірку. Дуже красиво виглядають озера, що мають два або навіть три рівні висоти. Вода з верхніх ярусів у вигляді невеликих водоспадів зливається вниз, а потім за допомогою спеціального насоса знову подається наверх. Дизайнерських ідей прикраси водойм може бути безліч: можна як зробити штучне озеро з одним вишуканим фонтаном, так і встановити кілька маленьких фонтанчиків, витриманих в одному стилі.

 • . 4

  Краї водойми можна прикрасити різноманітними садовими фігурами, вазонами і рослинами в горщиках. Добре буде виглядати декоративний місток, перекинутий через озерце. У спекотний літній день дачникам буде дуже приємно розташуватися в альтанці, встановленої на краю водойми. Якщо озеро досить велике, в його середині можна зробити невеликий острівець, прикрасити його камінням і вологолюбними рослинами. В озеро можна пустити справжніх живих рибок і навіть черепашок, і дачники будуть отримувати масу позитивних емоцій, спостерігаючи за ними. Щоб рослини і рибки не загинули, а вода зберігалася свіжою, власник дачі повинен знати, як очистити озеро.

 • . 5

  Для прикраси озера можна використовувати штучні трави і квіти: осоку, ряску, лілії, очерети, лотоси. Вони дуже красиво виглядають і не вимагають спеціального догляду. Незвично і чарівно виглядає штучна водойма, обладнаний спеціальним підсвічуванням. Ліхтарі можуть розташовуватися по краях озера, знаходитися під водою або навіть плавати на поверхні озера. Штучна водойма надає дачній ділянці неповторний мальовничий вигляд і візуально розширює межі території.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :