Як оформити пенсію за віком?

як оформити пенсію за віком ?

Вам знадобиться
 • Телефон
 • Інтернет
Інструкція
 • . 1

  На території РФ розроблена соціальна політика і діє звід законів, якими керується Пенсійний фонд для нарахування та виплати законного посібники пенсіонерам. Також, розроблена спеціальна пенсійна модель, яка грунтується на принципах страхування. У законі РФ «Про державні пенсії РФ» прописано, що встановленим віком для виходу на пенсію є: 60 років для чоловіків; 55 років для жінок. По досягненню цього віку, громадянам гарантовано державне пенсійне забезпечення.

 • . 2

  Для того, щоб оформити і отримати пенсійне забезпечення, громадянам слід звернутися в районне управління Пенсійного фонду РФ. Це можливо зробити особисто або через уповноважену особу, яка може представляти інтереси громадянина (можливо тільки за наявності нотаріально завіреної довіреності). У консультаційному вікні можна дізнатися про пакет документів, умови нарахування та порядок оформлення. Також, ознайомитися з нововведеннями в пенсійній системі країни можна за допомогою інформаційного порталу ПФ РФ http://www. pfrf. ru, для початку майбутньому пенсіонерові доведеться написати заяву на фірмовому бланку ПФ, яке є основою для обробки запиту громадянина.

 • . 3

  Бланк для заяви видають співробітники ПФ, при цьому, його можна попросити заздалегідь і заповнити в спокійній домашній обстановці. Без подання цього документа нарахування пенсії неможливо. Дата, зазначена в заява вважається днем звернення до ПФ РФ. Варто відзначити, що оформлення можливо по постійному або фактичним місцем реєстрації. Це особливо актуально для громадян РФ, які проживають за кордоном. Їм необхідно також звернутися із запитом до ПФ. Для того, щоб отримувати щомісяця пенсію, потрібно представити банківські реквізити поточного рахунку, на який перераховуватимуться кошти.

 • . 4

  З працівниками ПФ можна проконсультувати про розмір пенсійної допомоги, можливо майбутньому пенсіонерові повинні надаватися пільги. Суми пенсійних виплат можуть варіюватися. Згідно нової пенсійної моделі, на кожного застрахованого громадянина в ПФ відкрито особовий рахунок, який використовується для формування страхової та накопичувальної пенсії. Уряд гарантує, що страхові внески, які були внесені громадянам за правилами, аналогічним банківським депозитам, будуть повернуті у вигляді пенсії. Але замість відсотків вони отримають, суму більшу, з урахуванням щорічної індексації.

 • . 5

  Пенсію за віком оформляють на підставі пакета документів. Співробітники ПФ зажадають всі документи в оригінальному вигляді та копії, які залишаться в архіві. До переліку основних документів слід віднести: паспорт, який дозволяє ідентифікувати особу; трудову книжку; відомості про дітей і утриманців; свідоцтво про шлюб (вкрай необхідно для жінок, щоб встановити і підтвердити дівоче прізвище) військовий квиток. У більшості випадків, виникають проблеми з даними з трудової книжки, на підставі яких розраховують стаж. Некоректне заповнення, наприклад, відсутність назви підприємства або дати звільнення може викликати масу наслідків. Співробітники ПФ має право запросити додаткові документи, до яких можна віднести трудові договори, свідоцтво про реєстрацію бізнесу та ін, на підставі яких, можна підтвердити інформацію. Майбутній пенсіонер повинен пред’явити запитувані документи протягом 3 місяців.

 • . 6

  Якщо ж він їх не представить за цей час, то пенсія буде нараховувати на підставі раніше пред’явлених документів. Як правило, перевірка документів займає 10 — 14 робочих днів, після чого, співробітники ПФ в телефонному режимі повідомляють майбутньому пенсіонерові, коли слід відвідати районне управління ПФ для завершення оформлення виходу на пенсію. Рекомендується робити все вчасно, тому краще, щоб майбутній пенсіонер звернувся до ПФ приблизно за кілька місяців до настання пенсійного віку. Це дозволить підготувати всі необхідну додаткову інформацію. Пенсія розраховується за будь-які зареєстровані 5 років трудової діяльності, саме тому важливо, щоб інформація в трудовій книжці була коректно заповнена.

 • . 7

  Важливо відзначити, що розмір пенсійного посібник залежить від офіційно нарахованої заробітної плати, а точніше від відрахувань з цієї суми на соціальні заходи. Для цього, громадянину потрібно буде пред’явити довідку про будь безперервних 60 місяців трудової діяльності. Жінки повинні пам’ятати, що декретні відпустки не входять до загального стажу. Громадянин може подати документи до ПФ завчасно, але не раніше, ніж за 30 календарних днів. Але варто відзначити, що пенсійне посвідчення і перший посібник він отримає тільки після досягнення загальновстановленого віку.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :