Як оформити працівника на пів-ставки?

як оформити працівника на підлогу -ставки?

Вам знадобиться
 • Працівник на півставки
 • Документи працівника
Інструкція
 • . 1

  В даний час важко прожити, маючи тільки один заробіток. І людям доводиться підшукувати підробіток на півставки. Оформлення на півставки відбувається згідно Трудовому Кодексу Російської Федерації. У кадровиків цей випадок зустрічається дуже часто. Оформляючи службовця на роботу за такої ситуації, слід знати те, що робота на півставки передбачає завантаженість людини на неповний робочий день, а оплату слід нараховувати згідно з відпрацьованим часом. Так прописано у статті 93 Трудового Кодексу РФ. При прийомі працівника на півставки потрібно заповнити заяву про прийом на дану роботу. Фахівцю з кадрів розробити на нього наказ про прийом на роботу, написати трудовий договір, оформити особисту картку, внести запис у трудову книжку.

 • . 2

  Але робота на півставки має свої відмінні риси. Перш ніж підготувати трудовий договір з працівником, що приймається на півставки, слід відзначити такі моменти. Службовець допускається на роботу за умови неповного часу роботи. У договорі потрібно зазначити точну зайнятість його робочого часу, з годинами роботи. Потрібно вказати умови оплати праці, такі як розмір його тарифної ставки (окладу), різних додаткових виплат, надбавок та інше. Оклад робочого вказують у трудовому договорі в повному розмірі, згідно зі штатним розкладом і повної ставки основних працівників підприємства. Оплата праці у працівника, прийнятого на півставки, здійснюється пропорційно відпрацьованому ним часу.

 • . 3

  Співробітник повинен оформити заяву на ім’я генерального керівника компанії, вказавши при цьому і повне найменування фірми. Прізвище та ініціали гендиректора пишуть в давальному відмінку. Свою ж прізвище, ім’я та по батькові робочий вказує в родовому відмінку. Крім цього, в заяві проставляється адреса місця проживання, який потрібно заповнити так, як це зазначено в паспорті. Фахівець з кадрів повинен написати прохання про прийом співробітника на роботу, вказавши при цьому претендованої посаду та назву відділу чи цеху. Важливий момент, який повинен записати працівник у заяві, це те, що він просить прийняти його на роботу на півставки.

 • . 4

  Черговим моментом буде видання наказу про прийом на роботу співробітника. Фахівець з кадрів видає наказ про прийом на роботу робітника на півставки. Важливим пунктом в наказі виявляється те, що оплата праці співробітнику буде нараховуватися пропорційно фактично відпрацьованому часу, згідно з обсягом годин роботи в день. У наказі потрібно прописати умови виду часу роботи. Ще одним з пунктів буде доручення контролю над виконанням наказу. У наказі має бути поставлена підпис генерального директора компанії і завірена печаткою організації. Працівника потрібно познайомити з наказом, де він повинен поставити свій підпис з датою ознайомлення.

 • . 5

  При внесенні запису до трудової книжки вказувати те, що робітник буде трудитися на півставки, не потрібно, вноситься проста запис, як при прийомі на повний робочий день. Із записом у трудовій книжці також потрібно ознайомити робітника для того, щоб він поставив свій підпис. У робочого, оформленого в компанію на півставки, соціальний пакет такою ж, як і у основних робітників організації: оплата лікарняних листів, надання щорічно оплачуваної відпустки після закінчення шести місяців роботи. Ще виплачуються премії, які визначені в посадовій інструкції робітника.

 • . 6

  В принципі, робота в півставки — це кращий метод працевлаштування на роботу тих, у кого внаслідок своєї життєвої ситуації немає можливості трудитися повний робочий день. Робота в півставки добре підійде таким групам людей, як жінки в положенні або годуючим жінкам, батькам або опікунам дітей-інвалідів, людям пенсійного віку, співробітнику, що знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, та інше. Більш того, подібна робота в півставки дуже вигідна для сезонної або тимчасової роботи. До такої роботи можна віднести помічників фінансового спеціаліста або працівника бухгалтерії, для створення звіту в заданий період, няньок або робочих по господарству.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :