Як оформити розлучення: поради юриста

як оформити розлучення: поради юриста

Вам знадобиться
 • Заява
 • Судова процедура
Інструкція
 • . 1

  Як оформити розлучення: поради юриста Шлюборозлучний процес — рішення складне, часом, більш складне, ніж рішення про весілля. Існує безліч різних обставин, відповідно до яких подружжя більш не бажають, не можуть далі жити разом. Але незалежно від існуючих мотивів і причин, шлюборозлучний процес є юридичною процедурою, чітко передбаченої законодавством Російської Федерації. Відповідно, і підходити до даної процедури необхідно з усією серйозністю, щоб уникнути ускладнень або ущемлення прав одного з подружжя.

 • . 2

  Знаючи, як оформити розлучення правильно, можна вберегти себе від великої кількості різних складнощів. Найпростіший варіант розлучення — за допомогою органів ЗАГС. Також розлучення може здійснюватися як судової процедури, для обох випадків існує регламентація. Розлучення можливий за таких обставин: · Смерть або оголошення судом одного з подружжя померлим · Відповідно до заяви одного з подружжя про бажання розірвати шлюб · За згодою обох подружжя з наданням відповідних документів · За заявою опікуна одного з подружжя, визнаного таким, що втратив дієздатність · Відповідно до зверненням прокурора, що захищає інтереси одного з подружжя

 • . 3

  Перед тим як подати заяву на розлучення, варто пам’ятати, що процедура оформлення шлюборозлучного процесу засобами РАГСу можлива у випадку, якщо обоє з подружжя перебувають у згоді з приводу питання розірвання шлюбу і не мають взаємних претензій, при цьому у подружжя не повинно існувати спільних дітей. Заява від кожного чоловіка про бажання розірвати шлюб подається до органів РАЦС за місцем проживання. Після подачі заяви настає передбачений Сімейним кодексом РФ термін в один місяць, в ході якого подружжя можуть переглянути своє рішення про розірвання шлюбу, після закінчення терміну розведеним подружжю надається свідоцтво про розірвання шлюбу та ставиться печатка в паспорт.

 • . 4

  Органи ЗАГС також можуть оформити розірвання шлюбу в односторонньому порядку (за поданням заяви одного з подружжя) у разі: · Визнання другого чоловіка відсутнім безвісти судовою процедурою · Зізнання другого чоловіка, що втратив дієздатність · Якщо другий чоловік був засуджений на термін більше трьох летВ разі наявності «ускладнень» варто пам’ятати, що перед тим як отримати розлучення доведеться стати учасником повноцінного судового розгляду, часто сполученого з витратами часу, сил і фінансів.

 • . 5

  Розлучення по суду здійснюється: · Якщо у подружжя є неповнолітні діти · Якщо один з подружжя відмовляється давати згоду на розірвання шлюбу · Якщо один з подружжя не має заперечень, але з якихось причин ухиляється від розірвання шлюбу в органах ЗАГСПеред тим як зважитися на розлучення, подружжя повинні бути повністю впевнені в неможливості подальшого проживання разом, оскільки навіть розлучення за допомогою органів ЗАГС, може стати важким випробуванням, а судова процедура в цілому може мати серйозні негативні наслідки, особливо — за наявності загальних дітей.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :