Як оформити шлюбний договір правильно?

як оформити шлюбний договір правильно?

Вам знадобиться
 • Нотаріус
 • Юрист
 • Сімейний кодекс Російської Федерації
 • Шаблон шлюбного договору
Інструкція
 • . 1

  Насамперед, необхідно розуміти, що прийняти рішення про укладення або не укладання шлюбного договору повинні тільки подружжя або особи, що вступають у шлюб. Безумовно, що в Росії сам факт складання будь-яких договірних зобов’язань з чоловіком або дружиною розглядається більшість людьми як чудасія. Але от у Європі або в США шлюбні договори вже вважаються необхідною частиною сімейного життя.

 • . 2

  Не варто піддаватися тиску з боку родичів. Так деякі з них можуть бути категорично проти, інші ж навпаки, будуть всіма силами намагатися чинити будь-яке сприяння. А за порадами щодо складання шлюбного контракту найкраще звертатися до юриста, ніж до родичів і друзів.

 • . 3

  Звичайно, багато закохані пари не можуть поєднати планування медового місяця і розділ майна. Але за статистикою саме укладення шлюбного договору дозволяє при розлученні заощадити нерви і уникнути додаткових стресових ситуацій.

 • . 4

  Як оформити шлюбний договір? Насамперед, потрібно підійти до питання з максимальною відповідальністю. Варто продумати всі пункти контракту, а також, визначити термін його дії — терміновий або безстроковий. Укласти шлюбний договір можуть як подружжя, так і майбутні молодята. Але в другому випадку контракт набуде чинності після реєстрації шлюбу в РАГСі.

 • . 5

  Договір повинен бути обов’язково завірений нотаріально. Крім того потрібна присутність обох сторін.

 • . 6

  У наш час зарубіжні серіали вже неодноразово у своїх сюжетах показували замальовки з життя звичайних американських сімей. Так вони одружуються, укладають контракти на кілька аркушів, після чого швидко розлучаються і кожен з них забирає своє майно. Багато жителів Росії були вкрай здивовані, коли вони почули приблизний зміст таких зарубіжних шлюбних контрактів: обов’язки дружини готувати кожен день або чіткий графік виконання подружніх ласк в ліжку.

 • . 7

  Варто пам’ятати, що в Росії все по-іншому. Шлюбний контракт дозволяє регулювати тільки майнові стосунки подружжя. Тобто в договорі вказують в яких частках або процентному співвідношенні буде розділено певне майно при розлученні. Але от стосунки з дитиною або кількість походів в театр в контракті вказати не можна.

 • . 8

  Іноді договір може бути визнаний судом недійсним. Це відбувається в тому випадку, якщо один з подружжя підписав контракт під тиском або умови договору обмежують його свободу.

 • . 9

  Коли пара вирішує скласти шлюбний контракт, в першу чергу вони повинні розуміти, що цей процес ні яким чином не впливає на їхні взаємини. Так, наприклад, якщо дружина відчуває будь-які переживання, пов’язані з цим моментом, то чоловік повинен проявитися тактовність, терпіння і розуміння. Ні в якому разі не можна складати контракт під тиском або в супроводі сварок і скандалів.

 • . 10

  Перед складанням шлюбного договору бажано вивчити Сімейний кодекс РФ. У статті 42 СК РФ пропонується приблизний зміст такого контракту. Крім того, необхідно чітко розуміти, які пункти слід включати в договір, а які ні. Так навіть можна вказати права на майно, яке ще не придбано, але буде куплено в майбутньому.

 • . 11

  Звичайно, в житті все змінюється. І в один прекрасний день домогосподарка може написати книгу-бестселер, а її чоловік-бізнесмен втратити весь свій бізнес на різних угодах. У будь-який час шлюбний договір може бути змінений або розірваний і навіть бути визнаним недійсним. При змінах необхідна згода обох сторін, а також обов’язкове нотаріальне завірення. І якщо раптом чоловік відмовляється вносити будь-які поправки, то дружина має право звернутися до суду.

 • . 12

  З деякими складнощами стикаються пари, коли один з подружжя є громадянином іншої країни. У такому випадку необхідна консультація грамотного юриста, щоб пункти контракту не суперечили законодавству іншої країни. А от тим, хто виїжджає за межі РФ, у разі складання договору необхідно переконатися, що в ньому присутня переклад на російську мову. На жаль, дуже часто багато пані підписують договір іноземною мовою без перекладу. У такому випадку при розлученні несподіваним і неприємним сюрпризом для них може стати виселення з квартири або заборона на спілкування з дітьми.

 • . 13

  Головним моментом, коли укладається шлюбний договір, є повна поінформованість обох сторони з умовами та можливими наслідками. Не слід підписувати договір поспішно і без роздумів. Грамотні юристи можуть допомогти скласти договір, але їх послуги вимагають певних фінансових витрат.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :