Як оформити трудову пенсію?

як оформити трудову пенсію?

Вам знадобиться
 • Трудова книжка
 • Стаж
 • Паспорт
 • Пенсійний фонд
Інструкція
 • . 1

  Щомісячна грошова виплата, що призначається державою через пенсійний фонд, називається пенсією. Вона призначається людям, що досягли пенсійного віку (жінки 55 років, чоловіки 60 років). Ставши пенсіонером людина стає платником внесків, а їх одержувачем. Кожна людина, вік якого підходить до пенсійного, без сумніву замислюється, як оформити трудову пенсію?

 • . 2

  Спочатку треба заглянути у відділ кадрів за місцем роботи і перевірити, ступінь правильності оформлення трудової книжки. Документи на оформлення пенсій подаються завчасно до пенсійного фонду, розташований за місцем проживання. Складається стандартне заяву, до якої додається набір документів: страхове свідоцтво, паспорт, трудова книжка, відомості про зарплату.

 • . 3

  Як розрахувати пільгову пенсію, щоб відокремити спеціальний стаж? Спеціальний стаж передбачає певний вид діяльності, що визначає професії, зайнятість в певному виробництві, в певній місцевості та в особливих умовах праці. У зв’язку з наявністю необхідної кількості спеціального стажу і призначається пільгова пенсія, при якій надається ряд пільг.

 • . 4

  Як отримати пенсію померлої людини його родичами? Щоб отримати зазначену суму потрібно, в період до півроку навідатися до пенсійного фонду та надати наступні необхідні папери: копію паспорта, заяву, копію свідоцтва про смерть, довідку про склад сім’ї та виписку з будинкової книги. Ці папери розглядаються не більше місяця з дня подачі.

 • . 5

  Як нараховується військова пенсія? Право на цю пенсію наділені особи, які прослужили у збройних силах, на момент звільнення, 20 років. Вона встановлюється в 50% грошового забезпечення за 20 років і 3% за рік вислуги. У грошове забезпечення включаються оклади за військовим званням та надбавка за вислугу. Розміри окладів встановлюються наказом міністра оборони.

 • . 6

  Як перевірити правильність нарахування пенсії? Пенсія складається, із суми базової частини (фіксована сума), страхової частини — страхові внески, що надійшли з 01. 01. 2002, і пенсійні права — капітал, зароблений громадянами, до якої додаються розрахунковий пенсійний капітал, який підлягає валоризації і страхові внески. Щоб не стати заручником паперової тяганини, необхідно заздалегідь подбати про всі нюанси, щоб вихід на пенсію не затьмарював початок нового життя.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :