Як оплачується трудову відпустку: довідник кадровика

як оплачується трудову відпустку: довідник кадровика

Вам знадобиться
 • Законодавство
 • Розрахунки
Інструкція
 • . 1

  Відпустка! Така приємна новина для працівника і не дуже приємна для кадровика. Всі питання, що стосуються відпустки, у тому числі кількість днів відпустки, види відпусток, оплата відпустки і різні нюанси, пов’язані з цим, регулюються трудовим законодавством РФ. Можна розглянути конкретно те, як оплачується трудову відпустку в РФ.

 • . 2

  Трудовий відпустку, згідно ТК РФ — це щорічно надається кожному працівникові оплачувану період часу для відпочинку і відновлення працездатності, зі збереженням посади та середнього розміру заробітної плати. Розмір відпускних розраховується виходячи із середньоденної заробітної плати, встановленої як відношення суми заробітної плати працівника за 12 останніх відпрацьованих місяців до 12 (кількість місяців у році) і до 29, 4 (усереднена кількість днів у місяці), та кількості днів відпустки.

 • . 3

  Крім описаного основної відпустки, працівник вправі вимагати надання додаткового. Питання про те, як оплачується додаткова відпустка, має досить проста відповідь. Розрахунок відбувається аналогічно основного відпустці, в залежності від кількості днів додаткової відпустки. Найчастіше додаткова відпустка надається працівникам, умови праці яких кваліфікуються як шкідливі або небезпечні, працівникам з ненормованим графіком, та в інших випадках, передбачених законодавством або колективним договором.

 • . 4

  Для порівняння можна розглянути те, як оплачується відпустка в Україні. Розрахунок трохи відрізняється від Російської. Він також проводиться виходячи із середнього заробітку та кількості днів відпустки, але середній заробіток визначається діленням суми нарахованої за попередній рік заробітної плати на кількість днів у розрахунковому році ( 365 або 366 днів). В іншому ж законодавство про оплати відпусток Росії та України ідентичні.

 • . 5

  Отже, як оплачується чергову відпустку тепер зрозуміло. При звільненні працівнику в повному обсязі виплачується компенсація в грошовому вираженні за невикористану відпустку, що розраховується таким же чином, як і щорічну оплачувану відпустку. Відповідно питання про те, як розраховується відпустку при звільненні, не повинен викликати труднощів. Відпустка — це найприємніша частина робочого процесу навіть для кадровика, якщо володіти всією інформацією, розрахунок можна провести без всяких труднощів.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :