Як оси будують гніздо?

як оси будують гніздо?

Вам знадобиться
 • Рослинні волокна
 • Деревина
Інструкція
 • . 1

  Багато хто порівнює гнізда ос з справжнім витвором мистецтва. По-перше, ці комахи при будівництві свого житла можуть використовувати абсолютно різні матеріали. По-друге, вражає різноманітність цікавою архітектурної форми, які оси можуть використовувати, коли будують свої житла.

 • . 2

  Щоб зрозуміти, як оси будують гніздо, необхідно розрізняти два види цих комах. Є самотні та громадські представники цих комах. Саме другий представники, до яких відносяться, наприклад, шершні, живуть в колоніях. Примітно, що кожен рік вони будують своє житло на новому місці. Справа в тому, що оси рідко переживають зимові холоди, вимирає практично вся колонія.

 • . 3

  Багато хто знає, як жалить оса. Її укус дуже болить, а біль може не проходити протягом декількох днів. Найбільш небезпечні оси саме в період будівлі свого гнізда. Оси здатні виробляти особливий сорт паперу з рослинних волокон і деревини, які вони жують. Цей матеріал вони і використовують при будівництві. Можна назвати ос першими виробниками паперу у світі.

 • . 4

  Але навіть одиночна оса в період будівництва гнізда і всієї свій життя здатна вкусити. Це небезпечні комахи, тому, кожна людина повинна знати, як лікувати укус оси. Самотні комахи рідко будують житла з паперу. Багато представників живуть у землі. Комаха викопує собі справжню нору, підходить за розмірами. Але є поодинокі оси-теслі, які будують будинки в деревині.

 • . 5

  Як живуть оси в своїх гніздах? Самка педантично ставиться до потомства. Вона ретельно підбирає малюкам раціон і здатна виконати величезну відстань у пошуках для них потрібного комахи. Один з видів ос — це шершні. Ставляться до суспільних осам, які все роблять разом. Їхні укуси дуже небезпечні для людини. Багато людей з настороженістю відносяться до осам, тому що вони кусаються і наносять шкоду фруктам. Але насправді оси і друзі людини — вони допомагають у знищенні шкідливих комах.

 • . 6

  Вкрай актуальне питання про те, як відрізнити осу від бджоли. Ці комахи дійсно близькі родичі і навіть ставляться до одного виду. У ос зазвичай більш яскраве забарвлення, вони здатні жалити багато разів, а ось бджола — всього один раз в житті. Бджоли — комахи корисні, вони виробляють мед. Оси нічого не виробляють і корисні тільки тим, що харчуються іншими, шкідливими для людини комахами.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :