Як освятити хрестик?

як освятити хрестик?

Вам знадобиться
 • Храм
 • Священик
 • Церковна лавка
 • Ювелірний магазин
Інструкція
 • . 1

  Чому християнину не можна носити будь хрест, а саме канонічний? Це питання багатьох цікавить. Справа в тому, що хрест натільний символізує Хрест, на якому страждав Господь, іншими словами, це символ абсолютно конкретного предмета, тому він повинен бути схожий на цей предмет. Крім того, є безліч наслідувань Хресту, безліч блюзнірських його зображень і одягнути таке на себе християнину — неприпустимо. Крім того, просто надіти хрестик і прийти в храм не вийде. Хрест людина, що бажає належати Церкві, повинен отримати від священика під час Таїнства Хрещення. Причому перед Хрещенням, треба освятити хрестик. І вже звичайно, якщо священик побачить, що хрестик не відповідає правилам Православної Церкви, то навіть освячувати його не буде. Виняток — ситуація, коли вже хрещеній людині потрібен новий хрестик. Ось тут і виникають згадані питання.

 • . 2

  Отже, як вибрати хрестик? Найпростіший спосіб — просто прийти в храм і вибрати його в церковній лавці. Чому? Тому що в храмі все хрестики абсолютно гарантовано «правильні» і вже освячені. Вибір хрестиків в храмах дуже обширний, є й прості, з дешевих металів, і срібні, і золоті, і дерев’яні. У деяких храмах можна знайти навіть авторські роботи. Крім того, ціни в церковній лавці часто набагато нижче, ніж в інших місцях. Ситуація ускладнюється, якщо хрестик купується, наприклад, в ювелірному магазині. У магазинах дуже часто потрапляють не канонічні хрестики, які виконані без відповідності канонам Церкви. Крім того, там продаються і просто прикраси у вигляді хрестів, які взагалі жодному представникові будь-якої християнської конфесії в храм носити не можна. Після покупки в магазині, потрібно освятити хрестик, а якщо він не канонічний, жоден священик цього не зробить.

 • . 3

  Які риси «правильного» — канонічного хрестика? Каноном допускаються чотирьох-, шести-і восьмикінечні хрести, однак традиційний православний хрестик — восьмикутний. Крім вертикальної і горизонтальної перекладин, власне, що утворюють хрест (причому нижня частина вертикальної перекладини повинна бути довше верхньої), в ньому присутня маленька горизонтальна перекладина вгорі, що зображає табличку над головою Ісуса з написом I. Н. Ц. I. (Ісус Назарянин Цар Юдейський ) і нижня, нахилена вліво, яка символізує розкаявся розбійника, який був розіп’ятий ліворуч від Христа. Матеріал, з якого виконаний хрестик не важливий, це може бути метал, дерево, кераміка, скло — що завгодно. Основні вимоги пред’являються до зображення і написам.

 • . 4

  На хресті зображується розп’ятий Господь. Православний канон (правило) зображення Розп’яття склався дуже давно і встановлений ще в 692 році. Відповідно до нього, Спаситель на Хресті зображується так, щоб відобразити й людську, і Божественну Його природи. Тому, хоча обличчя і поза Спасителя відображають страждання, Його постать проникнута спокоєм, як би накладена на зображення хреста, а руки Його відкривають обійми всім, хто приходить до Нього. У цьому відмінність православного хреста від католицького, що відображає тільки людську природу, на якому Господь Ісус Христос зображений висячим на хресті. По-друге, ноги Спасителя повинні бути розташовані поруч (а не навхрест), тобто відповідно з історією розп’яття. По-третє, тернового вінця на голові Христа на православному хрестику бути не повинно. Обидві ці риси — католицькі, сформовані пізніше, в 13 — 15 століттях.

 • . 5

  Звичайно, є думка, що немає ніякої різниці, який хрестик носити. Але навіть проста логіка підказує, що православному носити католицький хрест (як і навпаки) — дивно. Після придбання відповідного хреста, потрібно прийти в будь-який храм, щоб освятити хрестик. Зазвичай, достатньо звернутися в церковну крамницю з цим проханням. Хрестик або передадуть священику у вівтар, або запросять священика вийти. Хрестик можна освятити вже під час Хрещення або безпосередньо перед ним. Одного разу освячений хрестик більш не потребує освяченні. Виняток становлять ситуації, коли натільний хрест був знайдений або переданий у спадок, тобто не відомо, чи був він освячений, або якщо він був сильно пошкоджений і реставрувався.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :