Як отримати другу вищу освіту безкоштовно; отримання другої вищої освіти безкоштовно

як отримати другу вищу освіту безкоштовно; отримання другої вищої освіти безкоштовно

Вам знадобиться
 • Диплом про першу освіту
 • Військовий диплом
 • Успішно пройдений конкурс
Інструкція
 • . 1

  Якщо вивчити федеральні закони в сфері освіти, то при першому прочитанні можна зробити висновок, що друга вища освіта безкоштовно у Росії отримати не можна. Держава гарантує отримання на безоплатній основі тільки перший. І вважається, що ті особи, які тим чи іншим чином намагаються скористатися цим правом двічі, створюють перешкоди для реалізації права тим, хто хоче отримати освіту вперше. При цьому бонусом надходження на другому навчання, як правило, є, невисокі конкурсні вимоги. Все ж існує три законних способи, як отримати другу вищу освіту безкоштовно, і шлях в обхід законодавства.

 • . 2

  Отримати другу освіту на безоплатній основі можуть громадяни Росії, у яких перший диплом — військовий. Справа в тому, що держава може встановлювати пільги та преференції для певних верств населення в якості заходів додаткової соціальної підтримки, як б не здавалося це несправедливим іншим. Дана міра підтримки армії закріплена в законі «Про статус військовослужбовців». Причому скористатися правом можна в будь-якому вузі, вибравши необхідну спеціальність: як військову, так і цивільну. Для цього необхідно подати документи до приймальної комісії вузу і успішно витримати конкурсні випробування.

 • . 3

  Друга можливість — магістратура. Навіть якщо диплом бакалавра або спеціаліста вже є на руках, можна отримати другу професійну освіту на бюджетному відділенні. Диплом магістра згідно закону вважається саме другою вищою, але при цьому займає щабель вище звичайного першої освіти, тобто є проміжною ланкою між вищим професійним і післявузівську навчанням. Законодавчо закріплено право скористатися безкоштовністю тільки в тому випадку, якщо утворення такого рівня виходить вперше. Таким чином, магістратура для багатьох є найбільш зручним виходом із ситуації. При цьому можна вибрати спеціальність, відмінну від першого диплома.

 • . 4

  Третій спосіб — зарубіжні гранти. Якщо виявлені в собі здібності дозволяють домогтися безкоштовного навчання за кордоном, то надалі можуть відкритися прекрасні кар’єрні перспективи. Адже закордонне навчання є в такому випадку не тільки безкоштовним, але і престижним. Існує досить багато зарубіжних організацій та університетів, представлених в Росії, які займаються грантами для абітурієнтів та студентськими обмінами. Про них більшість майбутніх студентів дізнається ще в школі при участі в мовних олімпіадах. Для вивчають німецьку мову підійдуть гранти німецької служби DAAD, представленої при Інституті Гете. Для англомовних — Chevening при Британській раді в Росії. Вони пропонують навчання за кільком тисячам спеціальностей.

 • . 5

  Але де отримати другу вищу освіту, якщо описані способи не підходять? Курси підвищення кваліфікації мають термін дії, професійна перепідготовка — це нова спеціальність, але не вища освіта. Можливо, законодавець надалі перегляне свій погляд на платність другого навчання. На жаль, навіть якщо освіта не була законченно — за законом право на бюджет вважається використаним. Але якщо диплом потрібен вже зараз, можна приховати наявність першого надходження і піти до вузу ще раз з першого курсу. На приймальній комісії зобов’яжуть розписатися, що право використовується вперше, проте відповідальності в даний момент в російському праві за цю дію не передбачено.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :