Як отримати пенсію по старості?

як отримати пенсію по старості ?

Вам знадобиться
 • Письмова заява
 • Документи
Інструкція
 • . 1

  Такий вид пенсії — це виплати, які проводяться щомісячно з настанням певного віку. Пенсія включає дві частини: страхову й накопичувальну. Чоловіки мають право оформити такі виплати з 60 років, а жінки — з 55. При цьому важливо наявність стажу від 5 років. Для оформлення необхідно звернутися до Пенсійного фонду за місцем реєстрації з паспортом і трудовою книжкою, яка доведе наявність стажу. Як отримати пенсію по старості і який її розмір?

 • . 2

  Після звернення до ПФ співробітник може зажадати додаткові документи, наприклад, довідку про доходи за останні 5 років, довідку, що підтверджує місце проживання, документи, які підтверджують зміну прізвища, імені чи по батькові , а також довідку про обмеження працездатності, якщо така є. Як тільки всі документи будуть передані до ПФ, виробиться розрахунок і призначать виплати.

 • . 3

  Щоб отримати дострокову пенсію, необхідно досягти певного віку, мати страховий і спеціальний трудовий стаж. Перед тим, як відновити пенсію, необхідно знати, як вона буде розраховуватися. Днем початку виплат вважається той, коли громадянин звернувся до фонду з письмовою заявою. Якщо лист надсилається поштою, то датою вважається та, яка вказана на поштовому штемпелі.

 • . 4

  Дострокові пенсії отримують громадяни, які позбулися постійного заробітку через ліквідацію підприємства та підприємці, які закрили свою діяльність. Перед тим, як отримати пенсію померлого чоловіка, оформити пенсію достроково або збільшити розмір трудової пенсії, необхідно звернутися до Пенсійного фонду із заявою. Однак, дострокова пенсія може бути призначена лише у тому випадку, якщо до настання пенсійного віку не більше 2 років. При цьому важливо, щоб безперервний стаж для чоловіків був не менш 25 років, а для жінок — 20 років.

 • . 5

  При трудовому стажі від 25 років додатково призначаються виплати за вислугу років. Як збільшити пенсію пенсіонеру? Для цього необхідно працювати протягом декількох років, перебуваючи на пенсії, а потім звернутися до ПФ з письмовою заявою перерахунку страхової частини пенсії. Також до настання пенсії по старості можна додатково переводити фінансові кошти в накопичувальну частину.

 • . 6

  Додатково при подачі документів потрібно бути готовим до того, що знадобиться картка індивідуального обліку, довідка про доходи. Перед тим, як рахувати стаж для пенсії, потрібно надати документи, що його підтверджують: трудова книжка, оформлення відповідно до Трудовим Кодексом, чоловікам — військовий квиток. Якщо трудова книжка загублена, то довести наявність необхідного стажу можна тільки за допомогою власних свідчень, який повинні підтвердити декілька свідків (не менше двох), які працювали разом з майбутнім пенсіонером.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :