Як отримати перегній з опалого листя?

як отримати перегній з опалого листя?

Вам знадобиться
 • Пластикова ємність
 • Зібрана листя
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  Досвідчений садівник знає, що для ділянки перегній дуже корисний. У ньому розлучаються дощові черв’яки, які суттєво впливають на родючість грунту та його повітропроникність; його можна використовувати для мульчування грядок, окислення грунту та вирівнювання її рівня. При цьому перегній утворюється дещо простіше, ніж компост — правда, він і не може служити таким же добривом. Усвідомивши всю користь, важко не замислитися про те, як отримати перегній.

 • . 2

  Восени саме час подбати про те, щоб зібрати якомога більше матеріалу для перегною. Це можуть бути листя садових та інших дерев, чагарників і хвоя. Листя зазвичай розкладається приблизно протягом року, хвої ж потрібно більше часу — 2 — 3 року, і це варто враховувати при закладці. Грибки, відповідальні за те, як утворюється перегній, практично не потребують кисню, тому зібране листя укладається щільно або навіть пакується в пластикові мішки, які потім потрібно проткнути в декількох місцях, щоб не допустити утворення вологи.

 • . 3

  Найважливішою умовою в тому, як зробити перегній, буде наявність вологи. Пластикові, дерев’яні або металеві ємності можна заповнити водою повністю, а мішки з листям ретельним чином полити. Дуже добре, якщо листя збиралася в сиру погоду або попередньо подрібнювалася: такий матеріал буде розкладатися швидше. Не можна закривати ємність для перегною — туди обов’язково повинна потрапляти дощова вода. Перемішувати і тривожити в процесі перегнивання масу листя не потрібно.

 • . 4

  Початківець садівник обов’язково запитає як використовувати перегній, а придасться він, по-перше, при висадці розсади — для того, щоб замульчувати грядку (в цьому випадку перегній утримає вологу в грунті і полив рослин можна буде скоротити), по-друге, при вирівнюванні майданчика під газон або вирівнюванні грядок, по-третє, в якості підкислювача грунту — вноситься в грунт при посадці рослин або безпосередньо під коріння рослини, по-четверте, він замінить покупної торф.

 • . 5

  Перший рік перший ятати перегною краще не турбувати — він буде готовий до використання тільки перед другим закладкою, тобто восени. У такому перегної ще можна буде розглянути залишки листя і дрібні гілочки. Як приготувати перегній до другої закладці? Частина перша закладки можна використовувати для садових потреб, а решту можна або помістити в компост, або ж викласти поверх нової партії листя, щоб можна було користуватися вже готовим перегноєм протягом наступного сезону.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :