Як отримати пісок чистий?

як отримати пісок чистий?

Вам знадобиться
 • Промислове сито
 • Звичайна сито
 • Проточна вода, багато
 • Таз
 • Ємність, що нагадує ванну
 • Шланг
Інструкція
 • . 1

  Пісок — осадова порода. Століттями скелі руйнувалися під впливом дощу і вітру, формувався природний піщаний шар. Природно, що за складом він неоднорідний і містить забруднення. Тому перед тим, як почати з піском працювати, його очищають. Розроблено методики, як отримати пісок штучним шляхом. Гірські породи або штучні сполуки — шлак, керамзит — дроблять у спеціальних дробильних машинах. Такий пісок чистий, але теж не завжди однорідний за складом. І його теж доводиться готувати до виробничого процесу.

 • . 2

  Якщо піщаний шар знаходиться вище рівня грунтових вод, то видобувають пісок відкритим способом, якщо нижче — доводиться проводити додаткові роботи по осушенню і дренажу кар’єра. У руслах річок пісок застосовують підводну розробку. Від технології, як видобувають пісок, здається і залежить ступінь його чистоти. Але це не зовсім так. Так, річковий пісок світліше кар’єрного, візуально чистіше, його частіше купують в дитячі пісочниці. Але в ньому зустрічається сміття із залишків водоростей, великі камені. . У піску, здобутий із кар’єру, багато глинистих включень і він так само неоднорідний.

 • . 3

  Яким би способом не був здобутий або отриманий цей матеріал, перед тим, як використовують пісок, його очищають. Очищення починається з того, що з піску видаляються великі включення. Вибрати вручну все неможливо, і пісок просівають. На виробництві для просіювання використовують промислове сито або гуркіт — спеціальний пристрій для просіювання сипучих речовин. Якщо піску небагато, то щоб просіяти його, можна скористатися ситом або металевої віконної сіткою. .

 • . 4

  Якщо пісок призначений для того, щоб створити з нього картину або декоративний елемент дизайну, то перед тим, як зробити кольоровий пісок, його потрібно промити. Промивають пісок у глибокому посуді, постійно помішуючи, зливають воду кілька разів, і вже чистий фарбують, що не просушуючи. Головне пам’ятати, що перед тим, як пофарбувати пісок, його обов’язково відокремлюють від великих включень і просівають.

 • . 5

  Спосіб, як отримати пісок чистим, знали ще золотовидобувники 18 століття. Вони промивали його в тазику проточною водою струмка. . Про золото зараз мова не йде, але бруд з піску вимивається досі цим перевіреним способом. Якщо піску багато, то ємність, схожу на ванну, встановлюють під нахилом в 30 градусів На третину в неї засипають пісок і промивають проточною водою зі шланга, поки вода, що зливається самопливом через край, не стане прозорою . Потім пісок розкладають на рівну поверхню і воді дають стекти. Саме так отримують чистий пісок.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :