Як отримати відпустку за свій рахунок: вчимося на чужих помилках

як отримати відпустку за свій рахунок: вчимося на чужих помилках

Вам знадобиться
 • Заява
 • Поважна причина
 • Довіреність
Інструкція
 • . 1

  Заява за 14 днів. Іноді доводиться брати відпустку за свій рахунок, головне все зробити правильно, інакше роботодавець має право звільнити співробітника за статтею. Для того щоб отримати відпустку за свій рахунок, необхідно подати у відділ кадрів заяву за 14 днів до передбачуваної дати виходу у відпустку. У ньому необхідно буде вказати причину відходу у відпустку за свій рахунок, а також дату початку і закінчення вимушеної відсутності на робочому місці. Після цього працівник відділу кадрів віддасть заяву на розгляду керівнику, і як тільки він поставить свій підпис на ньому, висловлюючи тим самим свою згоду, можна буде зробити наказ. Тільки перед тим, як отримати відпустку за свій рахунок, доведеться почекати, поки наказ про це буде підписаний директором. Після цього співробітник відділу кадрів принесе наказ для ознайомлення, особі яка подала заяву, яка може вільно відсутнім на робочому місці в зазначений ним період часу. Варто відзначити, що якщо відпустку без утримання тривати більше 14 днів, то цей період віднімається з стажу.

 • . 2

  Екстрений випадок. Якщо у відпустку за свій рахунок потрібно піти дуже терміново, то законодавство передбачає написання заяву за один день до передбачуваної дати відсутності співробітника на робочому місці. У цьому випадку буде потрібно написати в заяві причину відходу у відпустку, а також його тривалість. Однак керівник має право вимагати від співробітника представити докази причини його відходу у відпустку. Це пов’язано з тим, що деякі співробітники роздумують над тим як звільнитися у відпустці, оскільки за цей час спробують влаштуватися на іншу роботу. А для керівництва такий варіант неприйнятний, так як відсутність того чи іншого працівника на робочому місці негативно позначається на робочому процесі. Тому співробітник при екстреному відхід у відпустку без утримання повинен представити докази його обгрунтованості, в іншому випадку керівник має право не підписати заяву. А це означає, що співробітник не зможе піти у відпустку, і якщо він не вийде на робоче місце, то його можуть звільнити за прогули.

 • . 3

  Відпустка більш 30 днів. Деякі співробітники думають над тим як заробити у відпустці, і нерідко намагаються взяти його за свій рахунок. Звичайно, в цьому випадку доведеться брати відпустку тривалістю більше 30 днів. Однак це пов’язане з деякими труднощами, згідно Законодавства РФ, якщо людині потрібно відпустку понад 30 календарних днів, то роботодавець зобов’язаний його відпустити тільки за наявності документів, які підтвердять поважну причину, зазначену в заяві. Якщо ж таких документів у співробітника не буде, то керівник в праві йому відмовити без пояснення причин. Але якщо керівництво пішло на зустріч, слід, перед тим як піти у відпустку передати свої справи, людині, яка буде виконувати ці обов’язки, так можна буде уникнути простою в справах, і по поверненню не потрібно буде розгрібати купу справ, що накопичилися. Якщо ж у відпустку йде керівник відділу, то йому потрібно буде скласти довіреність про передачі свого підпису на час відсутності, щоб робочий процес не зупинявся. Йдучи у відпустку за свій рахунок, дуже важливо дотримати всі формальності, інакше керівник може звільнити співробітника за статтею, і тоді він залишиться і без роботи, і без компенсації.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :