Як пасинкувати томати?

як пасинкувати томати?

Вам знадобиться
 • Ножиці
 • Підв’язка кущів
 • Прищіпка
Інструкція
 • . 1

  Пасинкувати починають, коли приживеться висаджена розсада. Не допускайте того, щоб пасинки переросли 30 — 40 мм. Пасинкування може перенестися безболісно, якщо пасинок витирати пальцем або відрізати за допомогою ножиць. Через тиждень знову необхідно видалити пасинки, так як друге, третє пасинкування прискорить початок дозрівання і підвищить врожайність ранніх плодів.

 • . 2

  Квітки, які знаходяться на кистях вище другого останньої гілки, теж видаляють, так як вони відстають у рості. Підв’язка кущів має велике значення для швидкого дозрівання томатів. Для цього високі сорти томатів підв’язують, коли висаджують, а детермінантні сорти підв’язують, коли пасинкують. До того, як виростити томати підв’язку потрібно повторити рази 2 — 3.

 • . 3

  Пасинкування і прищипка дозволить управляти рослиною, все залежатиме, до якого терміну ви маєте намір отримати зрілі томати та якої величини. Якщо ви залишите на кущі тільки перший кисть, то ви досягнете того, що плоди дозріють в ранній термін і будуть найбільш великих розмірів. Якщо робити навпаки ви отримаєте високий урожай, але плоди дозріють пізніше, будуть менше і недостатньо вирівняні.

 • . 4

  Якщо ж ви кущ сформуєте в 2 стебла, що не залишите нижніх пасинок, то найбільшу врожайність дасть перший кисть томатів. Квіткова кисть на кущі утворюватиметься після 7 — 8 листа, а зав’язі стануть формуватися повільно. Розглянемо далі, як пасинкувати томати. Залишаючи верхній пасинок, який розвивається перед першим квіткової пензлем, він формує нову кисть після 1 — 2 листочка і томати дозріють набагато раніше.

 • . 5

  Залежно від того, на якій кількості суцвіть встигнуть дозріти плоди за місцевими умовами, необхідно залишити потрібне число квіткових кистей. Прищипування рослин слід робити над одним або двома листами вище, так як дані листя доставляють харчування для зав’язей.

 • . 6

  Всі дані рекомендації відносяться до культур ранніх томатів, коли головним вважається термін дозрівання плодів. Якщо помірно пасинкувати плоди, то вони дозріють пізніше, і вони не будуть вирівняні за розмірами і ступеня стиглості. У такому випадку ви зможете отримати з власного городу вищий урожай.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :