Як пасти овець: пасовищне утримання овець

як пасти овець: пасовищне утримання овець

Вам знадобиться
 • Загон
 • Ножиці або машинка
 • Отара овець
Інструкція
 • . 1

  вівці — це парнокопитні ссавці, які були одомашнені древнім людиною за вовни і смачного м’яса. Істота, що надає подвійну користь своєму господареві, мешкає в різних країнах, особливо вівці користуються популярністю в КНР, Австралії, Індії, ПАР, Китаї і т. д. Вівчарство зайняло свою нішу серед сільськогосподарських робіт. Баранина, так називається м’ясо, отримане від овець, є одним з важливих продуктів харчування цих країн. Крім м’яса та вовни ці тварини так само дають молоко, шкуру, кулінарний овечий жир. Багато людей, які бажають займатися вівчарством, не знають, як правильно доглядати за цими парнокопитними, як пасти овець, годувати і остригати їм шерсть.

 • . 2

  Худоба виводять на пасіння в післяобідній час не більш, ніж на півгодини, до обіду їх годують сном, а перед виходом обов’язково напувають. Під час пасіння не варто переганяти їх занадто часто і тривожити, найкраще, щоб пастухів було двоє, один йшов за стадом, а інший попереду. Необхідно запам’ятати, що в молодій зеленій траві велику кількість калію, що призводить до надлишку його в організмі тварини, і здатне викликати судоми. Якщо у ссавця відбулося порушення калієвого балансу, йому дають 8 — 10 г кухонної солі на добу.

 • . 3

  Для великої кількості вовни і вгодованості тварини необхідно знати, як вирощувати овець. Вирощування парнокопитних залежить від пір року, взимку вівці перебувають в стійловому утриманні, навесні організовують поступовий перехід до пасовищного. Стійлове утримання має проходити в регулярно очищаються приміщеннях, вільних для переміщення парнокопитних, підлогу засипаний утрамбованої глиною. Перебування влітку на пасовище затягується до 10 — 12 годин, тоді як восени це 7 — 8 годин. Перед тим як відкрити пасовищний сезон домашній худобі обрізають копита, і якийсь час підгодовують сіном. Потреба у воді у овець становить 3 — 4 літра в звичайний час і 6 літрів у спеку, поять тварин 2 — 3 рази на день, температура води повинна бути не нижче 10 градусів. З правильним доглядом тривалість життя вівці становить 25 років.

 • . 4

  Але все-таки як доглядати за вівцями? Головне знати прості правила утримання цих ссавців. Вівці жовтня невибагливі, витривалі, легко пристосовуються до пасовищ на схилах гір, в напівпустелі і передгір’ях. Крім звичайного корму потрібно іноді балувати їх вітамінізованими продуктами, наприклад цукровим буряком, її добова норма становить від 4 — 5 кг. Зазвичай буряк змішують з концентратами, солом’яною січкою і лише в деяких випадках дають цілісними. Так само жовтня будуть раді: моркви, вареної картоплі, і навіть подрібненої гарбузі.

 • . 5

  Для догляду за вівцями важлива і стрижка мелкорогатого худоби от опис, як стригти овець ножицями: перш за все, важливо запам’ятати, що стрижуть парнокопитних у визначені терміни, для напряму продуктивності. Тварин, у яких шерсть однорідна стрижуть один раз на рік навесні, а зі змішаною два рази на рік навесні і восени. Терміни встановлюються завдяки обліку погодних умов та проростання шерсті. Перед стрижкою ссавець не годують близько 24 годин і не напувають близько 12 годин, стрижуть на підготовлених столах, дерев’яній підлозі або брезенті, щоб не забруднити й не втратити шерсть .

 • . 6

  Правило, як стригти овець машинкою, досить просте і майже не відрізняється від стрижки ножицями. Головне, щоб зуби гребінки машинки завжди стикалися з шкірою, важливо не проводити по одному і тому ж місцю шкіри два рази, це призводить до утворення січки і знижує якість вовни. Спочатку тварині остригають лівий бік, розташовуючи на столі його так, щоб ноги були позбавлені опори, потім вимикають апарат, перевертають вівцю і остригають правий бік. Вже потім беруться за спину і голову худоби, після стрижки змащують подряпини і порізи.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :