Як переконати суддю у своїй правоті?

як переконати суддю у своїй правоті?

Вам знадобиться
 • КК РФ
 • Докази
Інструкція
 • . 1

  Коли жителю Росії доводиться стикатися з судовою системою — неважливо, з якого приводу і в якості якої зі сторін — він рано чи пізно розуміє, що результат справи здебільшого залежить від однієї фігури — людини в мантії. І навіть незважаючи на те, що в країні стають популярними суди присяжних — по кримінальних справах, остаточне рішення в будь-якому випадку за суддею.

 • . 2

  Таким чином, весь процес, по суті, зводиться до того, як переконати суддю у своїй правоті. Для цього насамперед потрібно прислухатися до поради Карлсона: «Спокій, тільки спокій!» І шанобливе ставлення до суду і учасників процесу. Обгрунтовані та аргументовані пояснення або заперечення. Грамотне і своєчасне заяву клопотань. При допиті свідків, особливо від супротивної сторони, уважно, з ручкою і блокнотом в руках, слухати їхні свідчення і відзначати найменші нестиковки, а потім, при допиті вже зі свого боку, задавати питання з метою підвести до потрібної думки. . . І завжди діяти тільки в рамках правового поля.

 • . 3

  Але ось, незважаючи на всі старання і впевненість у правоті, рішення суду оголошено — і він на користь супротивної сторони. Як написати скаргу на суддю? Для початку потрібно визначитися, що саме викликає невдоволення. Якщо поведінка судді, то тоді один шлях — скласти скаргу до вищої інстанції. Найперша з них — голова суду. У зверненої до нього скарзі потрібно вказати неправомірні дії судді. Для складання документа краще звернутися до юриста: він як фахівець не просто підбере потрібні слова, а й підкріпить їх посиланнями на відповідні законодавчі акти.

 • . 4

  Якщо звернення до голови суду не допомогло, то подавати скаргу на дії судді потрібно в кваліфікаційну колегію суддів на ім’я її голови, до обласного суду. Колегія якраз і створена для розгляду подібних скарг і може приймати будь-які рішення щодо людей в мантії — аж до усунення їх від посади. Якщо не влаштовує лише ухвалу суду, то на питання, як оскаржити рішення судді, відповідь проста — подати апеляцію в суд наступної інстанції. За законом, на це відводиться місяць (втім, термін залежить від категорії справи) з дня оголошення судового рішення. Паралельно бажано подати клопотання про призупинення виконавчого провадження.

 • . 5

  Якщо суддя виніс явно неправомірне рішення, то тут вже пахне криміналом. Як покарати суддю в подібному випадку, визначає Кримінальний кодекс. У його статті 305 «Винесення свідомо неправосудних вироку, рішення або іншого судового акта» сказано, що за подібні дії винного чекає штраф до 300 тис. рублів або інше покарання, аж до позбавлення волі до 4 років. А якщо в результаті неправосудного рішення настали тяжкі наслідки (наприклад, незаконно засуджений покінчив з собою), то прийняв подібне рішення може потрапити на нари на строк від трьох до десяти років.

 • . 6

  Вирішуючи питання, як поскаржитися на суддю, потрібно чітко розуміти, до кого за цим звертатися не варто. Наприклад, вже точно не допоможуть прокуратура, ЗМІ і навіть Європейський суд з прав людини — не їх компетенція. Та й варто відзначити справедливості заради, що кваліфікаційна колегія суддів радикальні рішення приймає дуже рідко. Швидше за все, у відповідь на скаргу прийде відписка. . . Однак це не означає, що потрібно опускати руки і ніколи не скаржитися на несправедливість служителів Феміди. Робити це навіть обов’язково. Крапля камінь точить. Судді в будь-якому випадку зроблять зауваження щодо його поведінки, і, може, наступного разу він буде вести себе коректніше.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :