Як перемикати передачі на машині?

як перемикати передачі на машині ?

Вам знадобиться
 • Спостереження за тахометром
 • Накопичення досвіду водіння
Інструкція
 • . 1

  У сучасному світі у багатьох є автомобіль, в розвинених країнах у однієї сім’ї є зазвичай навіть кілька машин. Технології не стоять на місці, і автомобільна індустрія вдосконалюється кожен день. З’являються нові гаджети, технічні розробки уприскування палива і роботи двигуна. І все ж принцип однієї деталі в будові автомобіля практично не змінився — перемикання передач. Неважливо, якою саме буде автомобіль, дорогий чи дешевий, з автоматичною коробкою передач або ручний, так чи інакше двигун машини грунтується на перемиканні передач (нехай в деяких і автоматично) під час набирания машиною швидкості. Мабуть, найскладніше в навчанні водіння автомобілем — це правильно розуміти, як перемикати передачі на машині.

 • . 2

  У першу чергу потрібно запам’ятати просту істину — під час перемикання передачі завжди необхідно вичавлювати зчеплення. Механіка машини така, що якщо цього не робити, то двигун машини просто рано чи пізно зламається. З досвідом водій навіть не звертає уваги на те, як перемикати передачі, тому як цей процес у нього вже на рівні автоматизму. Але такий «автоматизм» діє зазвичай на конкретну (свою) машину, і якщо людину, що їздить на одній машині, посадити на іншу (бажано з більшою потужністю), то йому буде досить складно звикнути в перемиканні передач відразу. Неохайне ставлення до перемикання може вилетіти в копієчку, коробка передач в будь-якій машині стоїть дуже багато.

 • . 3

  Отже, важливо знати, що перемикання передачі на машині є далеко не «шаблонним». Звичайно, загальна формула — це натиснути на зчеплення, зробити перемикання передачі і відпустити зчеплення. Однак механічна коробка перемикання передач (скорочено МКПП) — річ в кожній машині унікальна. В автомобілі з одного потужністю перемикати потрібно більш плавно і розмірено, в іншому більш різкіше і частіше. Взагалі для новачків у водінні потрібно сказати, що під час перемикання передачі машина втрачає швидкість. Тому необхідно робити перехід на наступну швидкість, не тільки коли набралося потрібне число обертів на спідометрі, а й враховувати ситуацію на дорозі. Адже перемикання передачі під час повороту буде не дуже зручним рухом. Особливо актуальний навик перемикання передач при обгоні. Тому як водій, який хоче обігнати попереду їде транспорт, повинен розігнати велику швидкість, а розганяється машина швидше всього на «знижених швидкостях» (початковому етапі швидкості — оборотах близько 1000 — 1500 на тахометрі).

 • . 4

  У різних автомобілів різна потужність, але за стандартами, передачі поділяються за нижченаведеними швидкостям. Діапазон першій швидкості — 0 — 20 км / год, другий — 20 — 45 км / год , третьої — 45 — 60 км / год, четвертій — 60 — 85 км / год, а якщо є п’ятим, то від 80 км / год і вище. Само собою слід враховувати похибку зношеності автомобіля і його двигуна, місця їзди на дорозі (підйом або спуск), покриття траси і т. д. У складних умовах водіння, наприклад, по піску снігу або по дуже крутому підйому рекомендується завжди перемикати передачі трохи пізніше звичайного . На так званих «знижених передачах» автомобіль більш підконтрольний водієві, і при необхідності має більший запас потужності (зробити різкий ривок швидкості).

 • . 5

  У звичайних же ситуаціях діє універсальний шаблон з переключення передач. Перша передача — це передача виключно для «рушання» автомобіля, розвивати навіть малу швидкість на першій не рекомендується (швидко зноситься двигун). Другу передачу використовують як суто розгінну, третій теж для розгону, але також її можна вже використовувати і при обгоні, четверта — середня швидкість в умовах міста (за відсутності перешкод). П’ята передача, іноді звана водіями «крейсерська», призначається для трас, магістралей, швидкісних доріг поза містом.

 • . 6

  Найголовніше — це стежити за тахометром (обороти обертання, за рахунок яких набирає швидкість двигун) і перемикати передачі тільки тоді, коли стрілка на ньому (тахометрі) стоятиме в потрібному положенні. Пам’ятати про те, що для перемикання необхідно відволікати другу руку, тому не слід перемикатися при складному маневрі. Якщо пам’ятати ці прості правила, то коробка передач буде радувати водія багато років, а водіння буде задоволенням.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :