Як пересадити бузок звичайну?

як пересадити бузок звичайну?

Вам знадобиться
 • Кущ бузку
 • Лопата
 • Сокира
 • Матеріал для дренажу
Інструкція
 • . 1

  Ландшафтний дизайн, перепланування ділянки — все це дуже захоплююче. Тільки що робити, якщо коханий бузковий кущ росте зовсім не там, де нам потрібно? Зневірятися не варто, так само як не варто і міняти свої плани й відмовлятися від поліпшень. Навіть така проблема цілком вирішувана. Все, що потрібно знати — це як пересадити бузок. І зовсім неважливо при цьому, який вік куща. Бузок — рослина невибаглива, і відмінно приживається на новому місці навіть у зрілому віці.

 • . 2

  Дуже важливо правильно визначитися з термінами. Занадто рання пересадка бузку не рекомендується: рослина, особливо літнє, може не прижитися на новому місці, якщо літо буде спекотним. Якщо є час, то навесні краще підстрахуватися і взяти у рослини кілька бруньок для прищепи на молоді саджанці, так як прищепити бузок на новий кущ і зберегти сорт нескладно. А пересадку старого куща краще проводити в серпні або вересні, коли погода вже не така спекотна і посушлива.

 • . 3

  Перш за все потрібно ретельно підготувати нову яму для куща. Досить буде вирити її на глибину сорок сантиметрів. Дно ями обов’язково викладається матеріалами для дренажу — наприклад, гравієм. Оскільки коренева система у бузку залягає дуже неглибоко, завдання полегшується. Перш ніж обкопувати кущ, потрібно гарненько полити його. Мокра земля не буде обсипатися з коренів, і бузок можна буде пересадити грудкою. Якщо є поросль, краще відокремити її від маткової рослини, так як розсадити бузок буде набагато надійніше.

 • . 4

  Земляний кому не повинен бути більше сорока на п’ятдесят сантиметрів. Зайві коріння слід обрубати сокирою, а не лопатою. В іншому випадку вони будуть куйовдитися. Коли все готово, бузок висаджується на нове місце. Після цього слід стежити за погодою і поливати бузок, якщо стоїть посушливий період, так як доглядати за бузком після пересадки дуже важливо, особливо на початку.

 • . 5

  Якщо крона рослини надто густа, рекомендується обрізати зайві гілки. Так рослина збереже більше вологи. Не варто проявляти зайву старанність і обрізати занадто багато гілок, так як знищити бузок таким чином дуже легко. В іншому ж процес простий, і бузок легко приживеться.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :