Як пересадити мандарин: докладна інструкція

як пересадити мандарин: докладна інструкція

Вам знадобиться
 • Горщик
 • Органічні добрива
 • Держак
Інструкція
 • . 1

  Одним з найкрасивіших плодових дерев, придатних для вирощування вдома, є декоративний мандарин. Незважаючи на ексклюзивність і незвичність рослини, воно не викликає особливих складнощів у догляді. І садівникам не доведеться ламати голову над питанням, як пересадити мандарин. Пересадку цього декоративного рослини слід проводити щорічно до досягнення нею чотирирічного віку, і далі один раз на три-чотири роки. Новий горщик повинен бути на 2 — 3 сантиметри більше попереднього, але не рекомендується використовувати занадто великі горщики, адже в них грунт може закиснути. При пересадці не засинати землею кореневу шийку, це може привести до пошкодження кори, занесенню інфекції та загибелі мандаринового дерева. Грунт слід використовувати легку і поживну, хоча підійде і універсальна земля для кімнатних квітучих рослин, обов’язково використовувати дренаж.

 • . 2

  Дуже часто ці рослини купують у подарунок, а у щасливого власника мимоволі виникає питання: декоративний мандарин як доглядати? Починається процес догляду за улюбленим цитрусовим деревом з вибору правильного розташування. Мандарин відноситься до світлолюбних рослин і при недоліку світла у нього може початися позаплановий листопад, тому взимку його доведеться підсвічувати, а ось влітку оберігати від зайвого перегріву на сонці. Оптимальна температура для цитрусових становить 18 — 20 градусів. Мандаринове дерево рекомендується рясно поливати в теплу пору року, якщо ж і взимку він залишається в теплому приміщенні, полив скорочувати не варто. Особливо важливим для росту рослини є висока вологість повітря, для її підтримки мандарин доведеться постійно обприскувати, протирати, розставляти поруч вологу гальку.

 • . 3

  При дотриманні цих нехитрих правил догляду цитрус своїх господарів порадує красивими квітами. Як цвіте мандарин? Цвітіння у нього рясне, а спостерігається ранньою весною і триває при правильному догляді весь рік, квіти маленькі білі. Плодоносити ж мандаринове дерево починає у віці двох років, а плоди можуть залишатися на деревах кілька місяців. Дуже часто люди запитують як посадити мандарин? Чи реально виростити його зі звичайної маленької кісточки? Декоративний мандарин можна виростити двома способами: з кісточками або живцями. Для того, що б виростити його з кісточки, кісточку потрібно буде замочити на добу у воді, а потім посадити в горщик. Але плодоносити рослина почне в кращому випадку років через 7 — 8, а плоди будуть маленькими і гіркими. Набагато легше помістити щеплений черешок в теплицю на місяць і вирощувати справжнє домашнє дерево.

 • . 4

  А як ростуть мандарини в природних умовах? Мандаринове дерево — це невелике вічнозелене рослина не більше 4 метрів у висоту. Воно плодоносить один раз на рік з листопада по січень, з одного деревця можна зібрати близько 500 плодів. Це саме витривала і морозостійка рослина з усіх цитрусових. Його вирощують у Китаї — солодкий помаранчевий сорт танжерин; в Середземномор’ї — солодкі плоди без насіння сорту клементина в Японії — морозостійкий сорт ушима. Незважаючи на те, що мандарин є південним плодовим деревом, що не пристосованим до холодів Росії, при належному догляді всі бажаючі можу стати щасливими володарями особистого помаранчевого щастя у вигляді декоративного домашнього мандарина.

 • . 5

  Ні як не виходить видалити елемент. Тут немає такої кнопки і порожнім залишити не можна. Видаліть будь ласка.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :